Wiadomości z Łazisk Górnych

Mieszkaniec Łazisk Górnych i obywatel Ukrainy ukradli 10 butelek whisky

  • Dodano: 2021-05-31 09:45

Policjanci orzeskiej patrolówki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w jednym z sieciowych dyskontów dokonali kradzieży 10 butelek whisky. Kiedy trafili w ręce mundurowych, byli kompletnie pijani, a swoje zachowanie tłumaczyli tym, że po prostu chcieli się napić. Za to niepohamowane pragnienie staną przed sądem.

Do kradzieży doszło w środę (26 maja) po godzinie 11.00 w Orzeszu przy ulicy Centralnej. Dwóch mężczyzn weszło na teren dyskontu i biorąc z regału 10 butelek whisky, jak gdyby nigdy nic, spokojnie wyszli i dopiero potem zaczęli uciekać. Zaalarmowani natychmiast policjanci orzeskiej patrolówki ruszyli w kierunku oddalenia się sprawców kradzieży.

Dzięki doskonałej znajomości terenu miasta i błyskawicznej reakcji mundurowych po kilkunastu minutach udało się zatrzymać obu mężczyzn, którzy mieli przy sobie skradziony łup. Obaj byli pijani. U starszego z nich odnotowano wynik 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Spragnieni procentów 27-letni obywatel Ukrainy oraz 36-letni mieszkaniec Łazisk Górnych zostali zatrzymani i trafili do policyjnej izby zatrzymań. Dziś w Komisariacie Policji w Orzeszu usłyszeli zarzut kradzieży. Przyznali się do winy.

Odzyskany alkohol o wartości blisko 800 złotych wkrótce wróci na sklepową półkę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również