Wiadomości z Łazisk Górnych

Włamywał się na konta bankowe znajomych. Łącznie ukradł 26 tysięcy złotych!

  • Dodano: 2021-05-27 09:30

Na 3 miesiące trafił do aresztu 40-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego, któremu śledczy zarzucają liczne włamania na konta bankowe swoich znajomych. Szacuje się, iż mężczyzna spowodował straty nie mniejsze niż 26 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Dokonał blisko sto włamań na konta bankowe

Policjanci Wydziału Kryminalnego mikołowskiej komendy zatrzymali 40-latka, któremu zarzuca się aż 95 włamań na konta bankowe. Ofiary mieszkańca Łazisk Górnych nie były przypadkowe. Troje pokrzywdzonych oraz sprawca znali się, gdyż mieszkają w tej samej okolicy. Młodszy sąsiad postanowił znaleźć stałe źródło dochodu, a środki finansowe na cudzych kontach, w jego ocenie, były na wyciągnięcie ręki.

Żmudna i trwająca kilka tygodni praca operacyjna kryminalnych doprowadziła do odkrycia nielegalnego procederu. Mieszkańcowi Łazisk Górnych zarzuca się, że w okresie od połowy grudnia 2019 roku do początku lutego 2021 roku dokonał blisko setki włamań na konta bankowe swoich znajomych, z których zniknęło kilkadziesiąt tysięcy złotych. Transakcje były różnego rodzaju. Od płatności swoich rachunków, przelewów bankowych na konto, po zwykłą płatność kartą w sklepie.

40-latek w minioną sobotę został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Jeszcze tego samego dnia miejscowy sąd zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego najsurowszego środka zapobiegawczego. Mężczyzna nie przyznał się do zarzutów.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również