Wiadomości z Łazisk Górnych

Miał zwrócić koledze 30 zł. W zamian zaproponował narkotyki

  • Dodano: 2020-08-07 07:45, aktualizacja: 2020-08-07 08:01

Policjanci łaziskiego patrolu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wkrótce po zdarzeniu usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków.

Mężczyźni zostali zatrzymani z początkiem minionego weekendu. Jak ustalili policjanci, dwaj koledzy umówili się na zwrot pieniędzy.  Dłużnik - mieszkaniec Łazisk Górnych - nie mając jednak obiecanej kwoty 30 zł zaproponował swojemu kompanowi z Orzesza, że w zamian podaruje mu środki odurzające w postaci marihuany.

Na ich nieszczęście, w miejscu gdzie umówili się na transakcję, czyli w piwnicy jednego z bloków przy ulicy Wyrskiej, pojawili się policjanci łaziskiego patrolu. Pomysł 24-letniego łaziszczanina zakończył się fiaskiem, a weekend policyjnymi zarzutami. Obaj mężczyźni będą odpowiadać karnie: 24-latek za posiadanie ponad 10 działek marihuany oraz za jej udzielenie. Mieszkaniec Orzesza usłyszał zarzut posiadania niewielkiej ilości narkotyku.

Jaka czeka ich kara?

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany - to do 3 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej ilości – do 10 lat więzienia. W sytuacji mniejszej wagi, gdy potwierdzi to dochodzenie, posiadacz może liczyć na złagodzenie odpowiedzialności, czyli karę: grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Wraz z nowelizacją ustawy w 2012 r. dodano art. 62a, który przewiduje, że organy ścigania mają możliwość umorzenia postępowania przed wszczęciem dochodzenia lub śledztwa w sytuacji, gdy ilość niedozwolonych środków była nieznaczna i przeznaczona na własny użytek, a orzeczenie kary wobec sprawcy byłoby niecelowe.

Miał zwrócić koledze 30 zł. W zamian zaproponował narkotyki

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również