Wiadomości z Łazisk Górnych

Metoda wyłudzeń "na syna" - Urząd Miasta apeluje o rozwagę

  • Dodano: 2020-07-24 09:30

W związku z informacjami dotyczącymi domokrążców oraz prób wyłudzeń pieniędzy metodą "na syna" Urząd Miasta ostrzega mieszkańców Łazisk Górnych, w tym w sposób szczególny osoby starsze przed oszustami i złodziejami.

Uwaga na oszustów

UM prosi, aby nie wpuszczać do domu osób nieznanych (domokrążców), którzy pod pretekstem uzyskania pomocy czy też sprzedaży różnych artykułów kradną z mieszkań pieniądze i kosztowności. Jeżeli obca osoba przedstawi się jako pracownik jakiejś instytucji, należy zażądać pokazania stosownej legitymacji. Można też telefonicznie sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika. Nie wolno pozostawiać nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu lub o drobna pomoc (np. podanie szklanki wody), a wówczas, korzystając z naszej nieuwagi, dokonują kradzieży.

Wszyscy proszeni są o szczególną czujność w momencie odebrania telefonu informującego o konieczności pobrania pieniędzy w związku z rzekomym wypadkiem "syna/córki".

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.