Wiadomości z Łazisk Górnych

Lekcja bezpieczeństwa w Łaziskiej podstawówce

  • Dodano: 2021-03-06 08:30, aktualizacja: 2021-03-05 09:47

Z internetu korzystać rozsądnie, na drodze rozglądać się bacznie, odblaski nosić w widocznym miejscu. Oto wybrane z kilkunastu porad, z którymi policjanci zjawili się na lekcji bezpieczeństwa w jednej z łaziskich podstawówek. Pierwszoklasiści wiedzieli już sporo, jednak chętnie przysłuchiwali się przestrogom mundurowych.

Policyjna profilaktyk z mikołowskiej komendy oraz dzielnicowy łaziskiego komisariatu zawitali w Szkole Podstawowej nr 2 w Łaziskach Górnych. Odwiedzili uczniów klas I, by przypomnieć o tym, że bezpieczeństwo, w różnych sytuacjach codziennego życia, to nasza wspólna sprawa, a tymi, którzy powinni o nie dbać, jesteśmy my sami. Każdy z nas powinien stosować się do ustalonych reguł postępowania.

Mundurowi przekazali uczniom najważniejsze informacje dotyczące między innymi bezpiecznych zachowań na placu zabaw, a także reguły postępowania kiedy dziecko się zgubi lub zaczepi je obca osoba. Omówili podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przypomnieli numery alarmowe. Apelowali o noszenie odblaskowych elementów. Poza tematyką ruchu drogowego policjanci nawiązali do okresu nauki zdalnej i 'złodzieja czasu" jakim staje się nadmierne korzystanie z urządzeń do obsługi Internetu. Wyjaśnili czym jest netykieta i jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka także w przestrzeni internetowej.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały karty planu lekcji z wizerunkiem doskonale znanej im maskotki mikołowskiej Policji - sierżantem Hektorem.


Źródło: KPP Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również