Wiadomości z Łazisk Górnych

Łaziski dzielnicowy szkolił wolontariuszy WOŚP

  • Dodano: 2023-01-27 06:30, aktualizacja: 2023-01-26 20:22

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych spotkał się wolontariuszami, którzy będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas spotkania omówiono organizację oraz zasady bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy. Szkolenie odbyło się w łaziskim Domu Kultury.

Wczoraj o godzinie 16.00 w budynku Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbyło się spotkanie st.sierż.Sebastiana Kapiasa – dzielnicowego łaziskiego komisariatu z organizatorami i młodzieżą, którzy już w najbliższą niedzielę będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas spotkania policjant przekazał wolontariuszom praktyczne rady dotyczące unikania zagrożeń w trakcie zbiórki pieniędzy. Prelegent przekazał między innymi, by omijać bramy, okolice lokali z alkoholem czy też nieoświetlonych części miasta.

Zaleca się również, aby młodzież organizowała się w kilkuosobowe grupy i co wyjątkowo ważne - by dzieci kwestowały pod opieką dorosłych. Istotny jest kontakt kwestujących z osobą odpowiedzialną za organizację akcji. Podczas imprezy łaziscy policjanci będą dbać o bezpieczeństwo kwestujących jak i mieszkańców.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również