Wiadomości z Łazisk Górnych

Łaziscy dzielnicowi odwiedzili Dzienny Dom Senior+

  • Dodano: 2022-04-11 07:00, aktualizacja: 2022-04-10 22:12

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych wzięli udział w spotkaniu z miejscowymi seniorami.

Spotkanie policjantów z seniorami

Wizyta dzielnicowych łaziskiej jednostki Policji w Dziennym Domu Senior+ odbyła się w miniony czwartek przed południem. Mł.asp. Marek Wodok oraz st.sierż. Patryk Stalmach przyjęli zaproszenie do miejsca, w którym na co dzień gromadzą się najstarsi mieszkańcy miasta. W wyjątkowo sympatycznej atmosferze poruszone zostały kwestie bezpieczeństwa seniorów jako niechronionych uczestników dróg. Policjanci zachęcali swoich słuchaczy do noszenia odblaskowych elementów nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w ścisłym centrum miast, gdzie ruch samochodów jest bardzo duży. Przypomnieli obowiązujące od ubiegłego roku zmiany w przepisach dotyczące pierwszeństwa pieszych na oznakowanych przejściach. Apelowali, by pamiętać o kulturze na drodze i dać kierującym szansę, by ci mogli spokojnie zatrzymać samochód przed pasami i nie musieli gwałtownie hamować.

Drugi blok tematyczny dotyczył mocno rozwiniętego procederu oszustw metodą "na wnuczka", "na policjanta" czy "pracownika administracji". Dzielnicowi zwracali uwagę na sposób działania przestępców i uczulali, by zasada ograniczonego zaufania i wzmożonej czujności towarzyszyła seniorom każdego dnia.

Uczestnicy prelekcji chętnie zadawali pytania dotyczące ich bezpieczeństwa, dzieląc się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również