Wiadomości z Łazisk Górnych

Łaziscy dzielnicowi o bezpieczeństwie dzieci podczas zimowego wypoczynku

  • Dodano: 2023-01-20 07:00, aktualizacja: 2023-01-19 19:44

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych spotkali się z dziećmi, które uczestniczą w zajęciach z samoobrony zorganizowanych przez miejscowy ośrodek sportu i rekreacji. Policjanci zachęcali do noszenia odblaskowych elementów oraz wyjaśnili jak zachować się w sytuacji kontaktu z osobą nieznajomą.

"Bezpieczne ferie 2023"

Choć zimowej aury niestety nie widać, to czas zimowego wypoczynku trwa w najlepsze. Policyjne działania "Bezpieczne ferie 2023" prowadzone są już od kilku tygodni, kiedy uczniowie byli w szkołach. Obecnie mundurowi docierają do miejsc, w których młodzi ludzie spotykają się i aktywnie spędzają swój wolny czas.

W miniony wtorek dzielnicowi z łaziskiego komisariatu wzięli udział w zajęciach z samoobrony, których organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych. St.sierż. Sebastian Kapias oraz sierż.sztab. Patryk Stalmach omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Skupiając się na regułach prawidłowego przejścia przez "pasy", mundurowi zachęcali dzieci do noszenia różnego rodzaju odblaskowych elementów, dzięki którym są oni znacznie bardziej widoczni dla kierujących samochodami. Kolejnym tematem było postępowanie młodych ludzi w razie kontaktu z nieznajomą osobą oraz elemnarne zasady zgłoszenia na numer alarmowy 112. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także o możliwości wzięcia udziału w konkursach „Śnieżny dekalog” oraz ,,Ferie: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie''.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również