Wiadomości z Łazisk Górnych

Lato z MDK

  • Dodano: 2019-08-07 08:00, aktualizacja: 2019-08-07 08:11

Miejski Dom Kultury proponuje 11 wyjazdów, w poniedziałki, środy i piątki, w terminie od 2 do 28 sierpnia oraz wspaniałą zabawę na zakończenie wakacji w dniu 30 sierpnia.

Uwaga! Warunkiem odbycia się wycieczek jest zebranie się minimum 30 dzieci.
Oferta skierowana jest do dzieci od 6 roku życia.
Zapisy i wpłaty przyjmuje księgowość MDK.
Ilość miejsc ograniczona.

Kartę uczestnika wycieczki oraz regulamin wycieczek MDK (należy podpisać str. 7 regulaminu) można pobrać tutaj:
KARTA INFORMACYJNA-wyjazd dzieci
REGULAMIN-WYCIECZEK

Szczegółowe propozycje:

Piątek, 2 sierpnia

– warsztaty w Pracowni Kreatywności w Kętach. W programie warsztaty robotyki oraz pokaz fizyko-chemiczny z zaskakującymi eksperymentami. W cenie ciepły posiłek.
Wyjazd o godz. 8.45. Koszt – 45 zł.

Poniedziałek, 5 sierpnia

– wycieczka do wrocławskiego ZOO oraz zwiedzanie z przewodnikiem Afrykarium, które jest unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W drodze powrotnej posiłek w McDonald’s.
Wyjazd o godz. 9.00. Koszt – 55 zł.

Środa, 7 sierpnia

– wyjazd do HistoryLand w Krakowie. HistoryLand to doświadczenie, które po prostu musisz przeżyć, opowieść, od której nie będziesz mógł się oderwać. To makiety zbudowane z ponad miliona klocków LEGO®, niesamowite pokazy i interaktywne zabawy, a także wystawa figur stalowych. W programie zwiedzanie wystawy z klocków LEGO®, wystawy figur stalowych oraz czas wolny w sali zabaw. W drodze powrotnej wizyta w McDonald’s.
Wyjazd o godz. 9.00. Odpłatność – 45 zł

Piątek, 9 sierpnia

– rejs statkiem po Odrze to niezwykła okazja, żeby w miłej, żeglarskiej atmosferze poznać nieco inaczej śląską przyrodę dopełnioną wyjątkowymi zabytkami techniki. Po rejsie warsztaty, które poprowadzi bosman oraz zwiedzanie z przewodnikiem gliwickiej Palmiarni.
W cenie poczęstunek – drożdżówka i sok.
Wyjazd z Łazisk Górnych o godz. 8.45. Koszt – 45 zł.

Poniedziałek, 12 sierpnia

– wyjazd do agrogospodarstwa „Pod Skałką”. W programie edukacyjna przygoda „Skąd się bierze mleko?”, wizyta w Zwierzyńcu „Pod Skałką”, czyli największym prywatnym zwierzyńcu w woj. śląskim oraz zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej. Wśród dodatkowych atrakcji zabawa w parku „Kraina Marzeń Dzieci”, gdzie czekają dmuchane zamki, trampoliny, tyrolka i wiele, wiele więcej. Ponadto dla wszystkich dzieci słodki poczęstunek, wata cukrowa oraz ciepły posiłek.
Wyjazd o godz. 8.30. Odpłatność – 55 zł.

Środa, 14 sierpnia

– wycieczka do Muzeum Ognia w Żorach. W programie warsztaty „Moja świeczka”, podczas których dzieci samodzielnie wykonują i dekorują świeczki z węzy pszczelej. Warsztaty te doskonale łączą zabawę z edukacją. Dzieci rozwijają swoje umiejętności manualne oraz poznają niezwykłe właściwości woskowej świecy. Po powrocie do Łazisk turniej bowlingowy w hali MOSiR-u. Poczęstunek: drożdżówka oraz sok.
Wyjazd do Żor o godz. 9.00. Koszt – 35 zł.

Poniedziałek, 19 sierpnia

– wyjazd do Osikowej Doliny w Koziegłowach na warsztaty zielarskie. Osikowe warsztaty są niebanalną formą edukacji, rozwoju kreatywności i zdolności manualnych poprzez zabawę. To wyjątkowe połączenie edukacji tradycji, rękodzieła i ekologii. Posiłek – kiełbasa z grilla.
Wyjazd o godz. 8.30. Koszt – 55 zł.

Środa, 21 sierpnia

– wyjazd do Parku Rozrywki Zatorland w Zatorze. W programie Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów, Park Mitologii, seans w kinie 5D Extreme, zwiedzanie domu do góry nogami. Możliwość wielokrotnego skorzystania z atrakcji znajdujących się na terenie lunaparku – kolejki, karuzele, trampoliny itp. Zestaw obiadowy w cenie.
Wyjazd o godz. 8.30. Koszt – 60 zł.

Piątek, 23 sierpnia

– wyjazd do Hydropolis – wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie. Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. W drodze powrotnej posiłek w McDonald’s.

Wyjazd o godz. 9.00. Odpłatność – 55 zł.

Poniedziałek, 26 sierpnia

– wyjazd do miasteczka westernowego Twinpigs w Żorach. Kina, wyprawy w głąb tuneli lub pod powierzchnię oceanu – tutaj każda pogoda jest dobra! Od Krzysztofa Kolumba do wirtualnej rzeczywistości: możemy poznać tutaj historię Ameryki i zaglądać w przyszłość. Szalona przejażdżka karuzelą czy gry kreatywne? Każdy znajdzie coś dla siebie! W cenie poczęstunek – drożdżówka i sok.
Wyjazd z Łazisk Górnych o godz. 9.30. Koszt – 45 zł.

Środa, 28 sierpnia

– wyjazd do kina (tytuł filmu podamy na kilka dni przed wyjazdem). Po powrocie gry i zabawy na placu zabaw.
Koszt – 20 zł

Piątek, 30 sierpnia

– szalona zabawa na zakończenie wakacji na tarasie przed MDK. Gry, zabawy, konkursy... i wiele innych atrakcji.

Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również