Wiadomości z Łazisk Górnych

Kolizja na środku skrzyżowania. Jeden z kierujących wjechał na czerwonym świetle

  • Dodano: 2022-08-01 10:00

Policjanci mikołowskiej komendy wyjaśniają dokładny przebieg kolizji, do jakiej doszło na jednym z głównych skrzyżowań w Łaziskach Górnych.

Przebieg wypadku

Do zderzenia się samochodów doszło w sobotę 30 lipca około godziny 12.30 na skrzyżowaniu DK 81 z ulicą Cieszyńską na pasie w kierunku Żor. Według ustaleń policjantów drogówki, opartych między innymi na relacji świadków, kierujący audi A6 wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kierowany prze 61-latka samochód uderzył w wyjeżdżające z ulicy Cieszyńskiej renault. W wyniku kolizji pojazdów uszkodzeniu uległa także sygnalizacja świetlna oraz znaki drogowe.

Oboje kierujący byli trzeźwi. 46-letnia mieszkanka Gostyni trafiła do miejscowego szpitala. Nie doznała jednak istotnych obrażeń. Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne obu samochodów.

Policja apeluje o koncentrację i szczególną ostrożność w rejonie skrzyżowań oraz bezwzględne respektowanie obowiązujących przepisów. Sygnalizacja świetlna to rozwiązanie, które -  co do zasady ma usprawnić ruch i wyeliminować kolizje między jego uczestnikami!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również