Wiadomości z Łazisk Górnych

Kolejna okradziona seniorka. Złodziej przedstawił się jako elektryk!

  • Dodano: 2020-07-13 16:00, aktualizacja: 2020-07-14 22:40

Tym razem ofiarą złodzieja padła 77-letnia mieszkanka Łazisk Górnych. Do jej domu przyszedł mężczyzna, który przedstawił się jako elektryk.

Jak opisuje sprawcę pokrzywdzona, był to mężczyzna w wieku około 35 lat, wzrostu 180 cm, tęższej budowy ciała, ubrany w kolorową koszulkę z krótkim rękawem. Miał założoną maseczkę oraz ciemne okulary. W domu 77-latki przy ulicy Wodociągowej pojawił się w piątek 10 lipca około godziny 09:30. Mówił, że jest pracownikiem energetyki i zachodzi konieczność dokonania wymiany licznika prądu.

Seniorkę zajął rozmową, poprosił także o pójście na piętro, by ta kilkakrotnie włączyła tam światło. On w tym czasie pozostał na parterze. Jego wizyta trwał niespełna 30 minut. Po wyjściu mężczyzny mieszkanka Łazisk Górnych szybko zorientowała się, że właśnie została okradziona. Z jej domu zniknęła złota biżuteria o wartości 10 tysięcy złotych, a także 200 zł z portfela.

Policja apeluje

Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą paść ofiarami oszustów oraz złodziei. Zwracamy się z prośbą do osób młodych — informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość oraz daleko idące zaufanie. Zwróćmy uwagę na zagrożenie przede wszystkim osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również