Wiadomości z Łazisk Górnych

Policyjna akcja "Bezpieczne wakacje"

  • Dodano: 2020-07-12 08:30, aktualizacja: 2020-07-11 22:57

Policjanci, jak co roku, prowadzą akcję "Bezpieczne wakacje". Mundurowi docierają z wiedzą wszędzie tam, gdzie nadarza się okazja na spotkanie z dziećmi i młodzieżą.

Bezpieczeństwa nigdy za wiele. Policjanci starają się, aby ten czas letniego wypoczynku, mimo nieco zmienionej jak dotąd rzeczywistości, był dla wszystkich czasem spokoju i obfitował w same pozytywne wydarzenia.

Policjanci powiatu mikołowskiego, wzorem lat ubiegłych, prowadzą różnego rodzaju zajęcia profilaktyczne z mieszkańcami. Wczoraj mundurowi z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych, wraz z policyjną maskotką, sierżantem Hektorem, wybrali się na jeden z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie dołączyli do grupy młodych rolkarzy.

Odpowiedzialna rozrywka

Uczestnicząc w spotkaniu,  respektując obowiązujące zasady sanitarne, przekazali kilka dobrych rad, które z całą pewnością wpływają na bezpieczeństwo nie tylko w okresie letnim. Zajęcia poprowadził dzielnicowy asp. Paweł Oleksiński oraz zastępca komendanta komisariatu, podkom. Dariusz Kasperek, który sam założył rolki. Policjanci zwrócili uwagę na potrzebę wyposażenia nie tylko w kask oraz ochraniacze na łokcie i kolana w tego rodzaju sporcie, ale także i elementy odblaskowe, które w każdym przypadku poprawiają widoczność na drodze. Dzielnicowy podkreślał, że czas wakacji to z całą pewności moment na odetchnięcie od codziennych obowiązków, jednak od zasad bezpieczeństwa wakacji nie powinno być nigdy!

Dla wszystkich obecnych stróże prawa przygotowali  więc niewielkie odblaski w kształcie policyjnego radiowozu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.