Wiadomości z Łazisk Górnych

Dziś działania drogówki "Bezpieczny pieszy"

  • Dodano: 2020-07-13 15:45, aktualizacja: 2020-07-14 22:36

Od samego rana na terenie powiatu mikołowskiego prowadzone są działania policjantów drogówki „Bezpieczny pieszy”.

Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. Akcja prowadzona jest w godzinach 06.00 do 22.00.

Mundurowi zwracają szczególną uwagę na przypadki przechodzenia przez jezdnię w miejscu zabronionym. W okolicy przejść dla pieszych policjanci będą reagowali na wykroczenia pieszych oraz -  kierujących wobec pieszych. Policja przypomina, iż w przypadku rażącego naruszenia przepisów funkcjonariusz może odstąpić od nałożenia mandatu karnego, zatrzymać prawo jazdy i skierować wniosek do sądu.

Policja apeluje o rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. Na oznakowanych przejściach dochodzi najczęściej do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Kierującym przypominamy, że w rejonie przecięcia dróg pieszych i zmotoryzowanych należy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić. Rowerzyści natomiast powinni zejść z roweru, jeżeli nie ma wyznaczonego przejazdu. Należy stosować zasadę ograniczonego zaufania.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również