Wiadomości z Łazisk Górnych

Informacja dotycząca spotkania online ws. kolei dużych prędkości

  • Dodano: 2022-02-09 11:45

W dniu 08.02.202r. do Urzędu Miejskiego wpłynęła informacja dotycząca spotkania dla Mieszkańców naszego Miasta z przedstawicielami spółek Egis Poland oraz Centralnego Portu Komunikacyjnego w formie online we wtorek 15 lutego 2022 roku o godzinie 17.00.

Publikujemy treść wiadomości:

Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do założeń ze spotkania, które miało miejsce w dniu 27.01.2022r. jak i również korespondencji z dnia 30.01.2022r., dotyczących realizacji konsultacji społecznych w okresie pandemicznym COVID19 – STES Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla projektu Budowa linii kolejowej nr 170 na odcinku Katowice – granica państwa – Ostrawa informujemy, że spotkania informacyjne dla mieszkańców zostały wznowione. W załączeniu przekazujemy nowy harmonogram spotkań, z którym można się zapoznać. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu dedykowanym m.in. mieszkańcom Łazisk Górnych oraz zwracamy się z uprzejmą prośbą o upublicznienie informacji o planowanych konsultacjach.

Spotkania odbędą się w formie zdalnej przy udziale moderatora, przedstawicieli firmy Egis Poland Sp. z o.o. oraz Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o.o.

Link do spotkania TUTAJ.

Spotkanie 15.02.2022 17:00 Łaziska Górne

(Aby móc dołączyć do spotkania należy uprzednio zarejestrować swoje uczestnictwo)

Kanał Youtube: TUTAJ

Więcej szczegółowych informacji można znajdzie się na stronie Inwestora, w zakładce „dla mieszkańców” dedykowanej prowadzonym konsultacjom dla inwestycji kolejowych: https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/stes-linii-kolejowej-nr-170-katowice-granica-panstwa-ostrawa

W dalszym ciągu można zgłaszać uwagi oraz opinie za pośrednictwem ankiety, która znajduje się na stronie oraz bezpośrednio pod podanym adresem.

Organizator zapewnia, że spotkanie w formie zdalnej nie zastąpi konsultacji w formie stacjonarnej, o które Miasto Łaziska Górne zabiegało.

Nieustannie sprzeciwiamy się proponowanym przebiegom tras kolei dużych prędkości przez Łaziska Górne. Inwestycja ta stoi w sprzeczności z interesem Miasta i prowadzi do utraty spójności terytorialnej, likwidacji części terenów zielonych, licznych wyburzeń domów i związaną z tym koniecznością wysiedlenia dla wielu łaziskich rodzin, likwidacji terenów rolnych i inwestycyjnych.

Spotkanie w formie online odbędzie się na platformie MS Teams oraz będzie transmitowane na żywo na platformie Youtube. Organizatorzy zapewniają, że w trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań na czacie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również