Wiadomości z Łazisk Górnych

Dzielnicowi z Łazisk Górnych na zajęciach z dziećmi w miejscowej bibliotece

  • Dodano: 2022-07-28 07:00, aktualizacja: 2022-07-27 19:28

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych uczestniczyli w wydarzeniu pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo" zorganizowanym przez miejscową bibliotekę.

"Kręci mnie bezpieczeństwo" w bibliotece

Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbyły się odbyły się 26 lipca przed południem. Całość została podzielona na trzy bloki tematyczne. Za jeden z nich odpowiedzialni byli dzielnicowi z łaziskiej jednostki Policji. Sierż.sztab. Patryk Stalmach oraz st.sierż. Sebastian Kapias przygotowali dla uczestników tor przeszkód. W trakcie jego pokonywania należało odpowiadać na pytania mundurowych z tematyki bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Dzieci musiały więc być nie tylko aktywne fizycznie, ale i skupione na treściach merytorycznych. Oprócz tego dla młodych mieszkańców Łazisk policjanci przygotowali drobne gadżety, między innymi, odblaskowe opaski oraz czapeczki z logo kampanii Śląskiej Policji "Mamo! Tato! Tutaj jestem!".  Najmłodsi dostali kolorowanki z wizerunkiem policyjnej maskotki - sierżanta Hektora. Była także okazja, by obejrzeć z bliska policyjny radiowóz. Dzielnicowi zwracali również uwagę na podstawowe zasady ruchu drogowego, w tym - prawidłowe przechodzenie przez jezdnię oraz właściwe korzystanie z numeru alarmowego 112. 

Przedstawiciele pozostałych służb przygotowali dla uczestników pokazy sprzętu strażackiego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również