Wiadomości z Łazisk Górnych

Do końca września czas na wyrobienie karty ŚKUP

  • Dodano: 2018-06-12 08:30, aktualizacja: 2018-06-12 08:45

Dzieci i młodzież do 16 lat mogą bezpłatnie podróżować komunikacją miejską na podstawie ważnej legitymacji szkolnej aż do końca września. Zarząd KZK GOP podjął uchwałę o przedłużeniu czasu na wyrobienie karty ŚKUP.

Od początku roku dzieci i młodzież do 16. roku życia korzystają z bezpłatnej komunikacji. Obecnie z uprawnienia tego można korzystać na podstawie ulgi zakodowanej na karcie ŚKUP lub na podstawie legitymacji szkolnej. Docelowo uprawnie to będzie zakodowane na karcie ŚKUP i tylko na tej podstawie będzie można korzystać z bezpłatnych przejazdów. Uczniowie, którzy jeszcze nie wyrobili swojej karty, dzięki decyzji Zarządu KZK GOP, mają na to więcej czasu. Do końca września bieżącego roku będzie można jeździć za darmo zarówno na podstawie karty ŚKUP, jak i legitymacji szkolnej.

Zgodnie ze statystykami, prowadzonymi przez KZK GOP, na terenie Metropolii jest obecnie ponad 130 tys. dzieci upoważnionych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Dotychczas wydano około 60 tys. kart z zakodowaną ulgą 100 %.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również