Wiadomości z Łazisk Górnych

35-letnia mieszkanka Łazisk Górnych padła ofiarą oszusta. Straciła 43 tysiące złotych

  • Dodano: 2021-08-24 08:45, aktualizacja: 2021-08-24 14:19

Zmanipulowana i oszukana mieszkanka Łazisk Górnych straciła 43 tysiące złotych. Kobieta była przekonana, że rozmawia z policjantem, dlatego bez wahania dokonała przelewu środków finansowych. Mikołowska Policja przestrzega przed tego rodzaju procederami i przypomina o zasadzie ograniczonego zaufania!

Metodą "na policjanta" straciła ponad 40 tysięcy złotych

W miniony piątek (20 sierpnia) wieczorem do mikołowskiej komendy zgłosiła się 35-letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana na pokaźną sumę. Straciła ponad 40 tysięcy złotych, wierząc w prawdomówność kontaktującego się z nią mężczyzny, który przedstawił się jako funkcjonariusz Policji. Zmanipulowana przez oszusta kobieta wykonała internetowy przelew bankowy, tracąc w jednej chwili zgromadzone na koncie środki.

Policjanci radzą, aby:

  • bezwzględnie stosować zasadę ograniczonego zaufania,
  • informować Policję o każdej próbie oszustwa pod numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio na numery służby dyżurnej jakiejkolwiek komendy,
  • krytycznie podchodzić do każdego telefonu informującego o zdarzeniach i sytuacjach wymagających naszej pomocy finansowej,
  • konsultować się z najbliższymi w przypadku kontaktu osoby potrzebującej naszych pieniędzy,
  • nie otwierać drzwi osobom nam nieznanym, tym bardziej, jeżeli przebywamy mieszkaniu samotnie,
  • nie przekazywać osobom podającym się za funkcjonariuszy służb mundurowych żadnych środków pieniężnych i kosztowności,
  • prosić o wylegitymowanie się osoby podającej się za policjanta – do czego każdy ma obowiązek – ze stopnia, imienia i nazwiska, miejsca pełnienia służby czy też identyfikatora kadrowego. Podane dane radzimy zapisać, aby następnie skontaktować się z daną instytucją w celu potwierdzenia, czy osoba faktycznie pełni w niej służbę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również