(1)

Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

Ośrodki Kultury

Trochę historii…

1958 r. – oddanie do użytku Miejskiego Domu Kultury,
1987 r. – MDK zostaje przekazany Hucie „Łaziska” i od tego czasu działa jako placówka zakładowa,
1.01.1995 r. – placówka wraca pod skrzydła Urzędu Miejskiego,
1.12.1998 r. – przejęcie byłego ZDK KWK „Bolesław Śmiały” przez Miejski Dom Kultury,
1.01.1999 r. – utworzenie kolejnej filii tym razem w Łaziskach Dolnych,
1.10.2001 r. – Miejski Dom Kultury staje się wydawcą lokalnego czasopisma „Gazeta Łaziska”,

       Klub artystyczny Piwnica na Dachu spełnia rolę miejsca otwartego na wszelkie działania zarówno amatorskie, jak i profesjonalne, które są trudne do zrealizowania na większą skalę ze względu na swój niszowy, albo też elitarny charakter. Naszą ambicją jest, aby Piwnica wyróżniała się elastyczną, otwartą formułą, którą będzie mógł współtworzyć każdy, kto ma jakiś ciekawy pomysł. W kameralnej atmosferze klubu doskonale sprawdzają się zarówno recitale, prelekcje, projekcje ambitnego kina, jak i spotkania z ciekawymi ludźmi – artystami, poetami, podróżnikami, naukowcami itd. Klub funkcjonuje również jako minigaleria, prezentująca dokonania twórców lokalnych i gości spoza miasta.

43-170 Łaziska Górne
ul. Świerczewskiego 2

Opinie (1) DODAJ

Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Łazisk od 2006 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Dodano:
Adres email nie będzie widoczny na liście opinii.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Formularz kontaktowy

    Redakcja portalu nie odpowiada za treść wiadomości z formularza kontaktowego.

    * pola obowiązkowe


    Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

    1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Podmiot do którego wysyłane będzie zapytanie;

    2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane zgodnie z powyższymi celami na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a RODO;

    3. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością wysłania zapytania.

    Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.