Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Zmień salon w kino - poznaj Q7F

  • Dodano: 2018-08-10 13:00

Nie każdy jest milionerem, którego stać na to, aby w swoim domu wydzielić pomieszczenie na kino. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom wcale nie trzeba nim być, a w kino domowe można zamienić własny salon. Potrzebny jest tylko odpowiedni telewizor, taki jak na przykład QE65Q7FAMTXXH.

Który telewizor zapewni nam kino domowe?
Dlaczego właśnie QE65Q7FAMTXXH został wymieniony jako przykład? Powodów jest wiele – a pierwszy to fakt, że jest to model QLED. Czym różni się od popularnych OLED-ów, plazm czy LCD? W tym rodzaju telewizorów używane są kwantowe kropki, czyli mikrokryształki umieszczone pomiędzy podświetleniem ekranu a filtrami kolorów. Podświetlają je błękitne diody LED. W momencie, gdy przechodzi przez nie światło, ulega ono rozszczepieniu na trzy barwy podstawowe, co pozwala na osiągnięcie prawidłowego nasycenia każdego piksela na ekranie, a to znajduje odzwierciedlenie w wysokim poziomie ostrości. Dzięki temu widać doskonale najmniejszy nawet detal. Dzięki tej technologii rozdzielczość wszystkich modeli QLED to wysokie 4K, co równa się dużej satysfakcji z oglądania.

Dlatego jeżeli szuka się dobrego telewizora, który pozwoli zmienić salon w salę kinową, warto postawić na QLED. Jeśli zaś chodzi o jego rozmiar, to tutaj niekoniecznie sprawdza się zasada „im większy, tym lepszy”. Istotną rolę odgrywa odległość osób oglądających od ekranu – parametr ten wpływa znacząco na komfort oglądania. W przypadku przeciętnego salonu idealna będzie odległość 2-2,5 m. Eksperci zalecają w takiej sytuacji model o przekątnej 55”. W przypadku, gdy oglądający siedzą dalej, przyjmuje się przelicznik 5” na każdy metr odległości powyżej 2.
 

Głośniki – własne czy dodatkowe?
Choć modele takie jak wspomniany QE65Q7FAMTXXH mają wbudowane dobrej jakości głośniki, nie zapewni to wrażenia „otoczenia przez dźwięk”, jak ma to miejsce w kinie. Dlatego jeżeli chcesz zapewnić sobie w domowym zaciszu efekty dźwiękowe na poziomie kinowym, niezbędne będzie dokupienie subwoofera i głośników. Po ich rozstawieniu w narożnikach pomieszczenia uzyskasz nagłośnienie podobne do sali kinowej. Dużą zaletą telewizorów QLED jest ich kompatybilność z systemami Multi Room czy obsługa kodeka DTS. Wbudowane zazwyczaj same w sobie mają moc co najmniej 30 W, dzięki czemu nawet bez dodatkowych kolumn i subwoofera słuchanie muzyki czy oglądanie filmów powinno być dużą przyjemnością i robić wrażenie.
 

Możliwości dawane przez smart TV
Telewizory QLED to także modele zaliczające się do kategorii smart TV, czyli inteligentnych telewizorów. Mają one swój system operacyjny, a także wbudowane aplikacje, dające większe możliwości niż zwykłe odbiorniki telewizyjne. Dlatego dzięki takim inteligentnym modelom jak QE65Q7FAMTXXH możesz oglądać klipy z YouTube, seriale na Netfliksie czy HBO GO, a także oczywiście filmy i transmisje.

Choć telewizory QLED zaliczają się do droższych modeli, każdy wydany na nie grosz zwraca się w postaci jakości i komfortu oglądania – a przecież o to chodzi, prawda?

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.