Wiadomości z Łazisk Górnych

Zalety i wady wypożyczania samochodu

  • Dodano: 2019-07-17 10:15

Wypożyczalnie samochodów pojawiają się w coraz większej ilości miast. Już nie są kojarzone jedynie z wynajmowaniem pojazdów do celów służbowych. Z ich usług korzystają także osoby chcące wypożyczyć pojazd na wakacje czy do codziennej jazdy po mieście. Jednak czy wypożyczenie samochodu z wypożyczalni do same zalety? Czy takie rozwiązanie ma również jakieś wady?

Jakie są zalety wynajmowania samochodów?

Decydując się na wypożyczenie samochodu, kierowca ma dostęp do nowoczesnych pojazdów. Przykładowo flota, jaką dysponuje wypożyczalnia samochodów w Katowicach, obejmuje samochody osobowe (miejskie, rodzinne, sportowe), a także busy dostawcze czy do przewozu większej liczby osób. Wypożyczając samochód, nie trzeba się też przejmować dodatkowymi formalnościami czy obowiązkami związanymi z utrzymaniem pojazdu – ponosi się jedynie koszty jego bieżącego użytkowania. Nie trzeba wykonywać przeglądów czy załatwiać ubezpieczenia AC i OC dla pojazdu, gdyż tym zajmuje się wypożyczalnia. W zależności od oferty wypożyczalni, w razie problemów z pojazdem w trasie, można liczyć na wsparcie ze strony firmy wypożyczającej samochód. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat kwestii formalnych związanych z wypożyczaniem pojazdów, sprawdź informacje zawarte w artykule Wypożyczalnia samochodów – co trzeba wiedzieć wynajmując auto w Katowicach?

Czy korzystanie z usług wypożyczalni samochodowych ma jakieś wady?

Jeżeli decydujemy się na wynajęcie samochodu z wypożyczalni, musimy pamiętać, że będą obowiązywały nas różnego rodzaju ograniczenia. Przykładem tutaj może być chociażby nakładany przez niektóre wypożyczalnie limit kilometrów czy godzin, a także brak możliwości wyjazdu wynajętym samochodem poza granice kraju. Niektóre z wypożyczalni mogą też pobierać kaucję czy dodatkowe opłaty za niektóre usługi, dlatego należy zawsze dokładnie zapoznać się z regulaminem, a w razie wątpliwości zapytać o wszystko pracownika firmy. Drugą kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę jest też porównanie stanu rzeczywistego pojazdu, z tym co zostało zamieszczone w protokole podpisywanym przy odbiorze, aby później uniknąć sytuacji, w której zostaniemy obciążeni kosztami naprawy za uszkodzenie, za które nie odpowiadamy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.