Wiadomości z Łazisk Górnych

Wybieramy przemysłowe filtry powietrza

  • Dodano: 2021-11-03 11:30

Potrzeba dostosowania warunków produkcyjnych i przemysłowych do obowiązujących wymagań emisyjnych stawia przed właścicielami firm nowe wymagania. Proekologiczne rozwiązania zyskują na popularności, powodując, że zainteresowanie ofertami producentów filtrów przemysłowych i filtrów powietrza ciągle wzrasta. Jak wiadomo jednym z najprostszych a zarazem najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie występowania w powietrzu szkodliwych cząsteczek stałych jest filtracja powietrza. W środowisku przemysłu i produkcji odpowiadają za nią przemysłowe filtry powietrza, które ograniczają emisję zanieczyszczeń. Pokażemy, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu filtrów powietrza i dlaczego są one niezbędne w codziennej pracy.

Dlaczego należy stosować filtry przemysłowe?

Indywidualnie dobrany filtr powietrza do specyfiki danego przedsiębiorstwa pozwala skutecznie optymalizować koszty procesu produkcyjnego i eksploatacji urządzeń przemysłowych. Filtracja, na którą składają się trzy etapy pracy - wstępny, dokładny i absolutny, ma za zadanie wychwytywać zawarte w powietrzu pyły czy mikroorganizmy, wpływając tym samym na prawidłowe funkcjonowanie mechanizmów np. wentylacji. Odpylanie zanieczyszczonych gazów przemysłowych jest możliwe jedynie dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń, które dzięki swojej budowie i technologii eliminują zagrożenie uszkodzenia mechanizmu urządzenia przez zanieczyszczenia zawarte w powietrzu. Z kolei wysoka chłonność pyłowa pozwala na bezpieczną dla zdrowia i życia pracę nawet w wymagających środowiskach. 

Zastosowanie filtrów powietrza w przemyśle

Bez wątpienia z roku na rok sytuacja w Europie związana z wymaganiami emisyjnymi ulega poprawie. Dzieje się tak za sprawą zaostrzonych norm ekologicznych wymuszających na właścicielach budynków stosowania wysokiej jakości filtrów przemysłowych. Ten rodzaj filtrów znajduje zastosowanie niemal w każdej branży - od przemysłu ciężkiego, przez nowe technologie, branżę ciepłowniczą, chemiczną czy samochodową, aż po sale operacyjne. W skrócie wszędzie tam, gdzie istotne jest zachowanie wysokiej jakości powietrza. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie filtrów?

Każdy z wymienionych filtrów różni się swoją budową, skutecznością, wydajnością, odpornością na temperaturę i środowisko chemiczne. Wybór optymalnego rodzaju zależy od obostrzeń prawnych i specyfiki prowadzonej działalności, a zatem indywidualnych potrzeb i oczekiwań zakładu. Duże znaczenie przy wyborze filtrów ma ich budowa oraz klasa filtracji, a także rodzaj zastosowanej włókniny filtracyjnej, mającej wpływ na wydajność filtra i jego gotowość do pracy w zróżnicowanych warunkach.  O ile pewne filtry mogą różnić się skutecznością nawet na poziomie kilkunastu procent, o tyle w przypadku np. klasy filtracji U15/U16/U17 te różnice podawane są w ułamkach procenta.

Rodzaje filtrów powietrza, czyli jakich filtrów klienci powinni szukać?

  • Ceramicznych,
  • Absolutnych,
  • Kompaktowych,
  • Kasetowych,
  • Patronowych,
  • Mat filtracyjnych
  • Worków i rękawic filtracyjnych. 

Ważne, aby przy wyborze odpowiedniego rodzaju kierować się nie tylko ceną i wydajnością, ale także wymaganiami danego środowiska pracy. 

Gdzie kupić filtry przemysłowe?

Wybór filtrów przemysłowych potrafi sprawić problemy, zwłaszcza gdy nie jesteśmy biegli w tej dziedzinie. W związku z tym warto prosić o pomoc profesjonalistów, którzy zajmują się tym tematem od lat. ITC Eco to firma, która swoim fachowym doradztwem i ofertą filtrów przemysłowych przyczyniła się do ochrony powietrza w tysiącach budynków w Polsce. Filtry powietrza to najskuteczniejsza i najbardziej opłacalna metoda ochrony przed zanieczyszczonym powietrzem. Sprawdź ofertę ITC Eco i skorzystaj z najlepszych filtrów na rynku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.