Wiadomości z Łazisk Górnych

W którym sklepie najlepiej zamówić meble kuchenne?

  • Dodano: 2018-08-03 12:15

Meble kuchenne to jeden z najważniejszych zakupów, jakich dokonujemy do naszych domów i mieszkań.  W kuchni toczy się spora część życia rodzinnego, zatem powinna ona być tak urządzona, aby była dla nas funkcjonalna i wygodna. Współcześnie do wyboru mamy meble kuchenne w niezliczonych rozmiarach, konfiguracjach oraz wzorach. Jak wybrać najlepsze? Zainwestować w meble kuchenne na wymiar czy gotowe segmenty?

Gotowe propozycje sklepowe

Niemal wszyscy producenci mebli oferują klientom dostępne od ręki gotowe zestawy segmentów mebli kuchennych. Są one popularne nie tylko ze względu na dostępność, ale przede wszystkim na cenę. Taki zestaw można kupić już poniżej 1000 zł. Jak się domyślamy, nie można w tym wypadku mówić o jakość. Szafki kuchenne czy regał kuchenny ze sklejki i blaty o niskiej odporności na uszkodzenia, z niższej półki posłużą nam co najwyżej kilka lat. Zwolennicy tej opcji po prostu wymienią je, kupując kolejne nowe i tanie meble. Gotowe meble nie  zawsze muszą wiązać się z niską ceną i jakością. Mamy do dyspozycji meble kuchenne z IKEA, Bodzio, czy Black Red White, gdzie kupimy meble o naprawdę świetnej jakości.

Standard długość zestawu meblowego to najczęściej od 2,4 m do 2,6 m. Takie wymiary pasują najczęściej w kuchniach o niewielkiej przestrzeni w mieszkaniach. W tych większych taki wymiar nie zapewni optymalnej przestrzeni do pracy w kuchni. W tej sytuacji w ofercie sklepów IKEA, Bodzio, czy Black Red White dostępne są tzw. modułowe zestawy mebli kuchennych. Dają one znacznie większe możliwości zaaranżowania kuchennej przestrzeni. Takie moduły można rozbudowywać o dodatkowe białe szafki kuchenne, regał kuchenny i inne. Wszystko po to, by osiągnąć maksymalną funkcjonalność. Meble dostępne są w licznych kolorach, typach frontów, wysokościach i stylu. Współcześnie najpopularniejsze są białe szafki kuchenne z lakierowanymi frontami. Białe elementy wpasowują się w nowoczesne trendy i minimalistyczny styl.

Meble kuchenne na wymiar

Głównym ograniczeniem zakupu gotowych mebli jest nie możność ich dopasowania do pomieszczeń o nietypowym kształcie. W takiej sytuacji trzeba skorzystać z mebli na wymiar. Wybierają je także klienci, którzy szukają maksymalnej wygody, dopasowania kuchni do swoich potrzeb i dysponują środkami finansowymi, bo takie meble nie należą do tanich.

Meble na indywidualne zamówienie są wyposażane w maksymalne udogodnienia, a do ich produkcji wykorzystuje się najwyższej jakości materiały. Można nimi zagospodarować całe przestrzenie ścian, aż po sufit, gdzie w przypadku gotowych zestawów jest to nie możliwe. Jak wybrać kuchnię na wymiar, by mieć gwarancję satysfakcji? Oto poradnik: https://kb.pl/porady/kuchnie-na-wymiar-_t/.

Ceny i popularność

Decydując się na gotowe zestawy mebli do kuchni, które są najtańszą opcją zapłacimy od około 800-2000 zł. Wybierając modułowe meble kuchenne w podstawowej wersji trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 2000-3000 zł, przy czym każdy dodatkowy moduł kosztuje np. dłuższy blat, dodatkowe szafki, regał kuchenny itp. Meble kuchenne na wymiar generują najwyższe koszty. Ceny zaczynają się od około 3500 zł i sięgają nawet 8 000 zł.

Według sondaży największa popularnością wśród mebli cieszy się polski Black Red White, które po latach wyprzedziło meble kuchenne z IKEA . Więcej na temat: https://kb.pl/porady/meble-kuchenne-ikea-ceny-opinie-oferta-zalety-i-wady-_sht/.

Na trzecim miejscu decydujemy sie na Bodzio.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.