Wiadomości z Łazisk Górnych

Ubezpieczanie samochodu dla małych firm

  • Dodano: 2022-04-05 08:30, aktualizacja: 2022-04-05 08:43

Ubezpieczenie komunikacyjne dla małej firmy zapewnia każdy standardowy ubezpieczyciel majątkowy i wypadkowy, który oferuje ubezpieczenie komunikacyjne. W zależności od charakteru działalności, w jednym przypadku lepsza może okazać się być osobista polisa samochodowa, a w innych komercyjna polisa samochodowa. Jedną z zalet komercyjnej polisy samochodowej jest to, że firma będzie chroniona przed wszelkimi stratami.

  • Zasięg

Większość małych firm, które zdecydują się na komercyjną polisę ubezpieczeniową na samochód, będzie miała ubezpieczenie podobne do tego, które zapewnia osobista polisa samochodowa. Istnieją jednak dodatkowe opcje ubezpieczenia, które są dostępne w komercyjnej polisie samochodowej. Jeden rodzaj dodatkowej opcji obejmuje ochronę pojazdów wynajętych i niebędących własnością firmy. Ubezpieczenie obejmuje również pojazd pracownika, który jest używany do użytku służbowego.

  • Odpowiedzialność

Komercyjne polisy samochodowe mają zazwyczaj wyższe limity ubezpieczeń niż osobista polisa samochodowa. W rezultacie małe firmy mogą wybrać limit pokrycia wynoszący nawet do miliona złotych lub więcej, w zależności od swoich potrzeb - oraz tego, ile chcą płacić za taką polisę ubezpieczeniową. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zazwyczaj pokrywa szkody wynikające z roszczeń wynikających z wypadków spowodowanych przez pracowników firmy. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zrekompensuje wszelkie straty stronie poszkodowanej, nie powodując żadnych strat dla firmy. 

Zwyżka za wiek oc (czytaj na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/)

Młodzi pracownicy, którzy nie przekroczyli odpowiedniego wieku lub mają prawo jazdy dopiero od miesiąca, muszą korzystać z droższego ubezpieczenia, ponieważ brak im doświadczenia, a poza tym statystycznie, to właśnie takie niedoświadczone i młode osoby są prowodyrem wielu wypadków 

Rozważania oraz koszty 

Małe firmy, które myślą o zakupie komercyjnej polisy ubezpieczeniowej na samochód, muszą wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z czynników jest to, że jeśli pracownicy prowadzą samochód służbowy, powinni mieć dobre wyniki w prowadzeniu pojazdu. Jeśli firma leasinguje pojazd lub jest właścicielem pojazdu, nazwa firmy powinna być wymieniona jako główny ubezpieczony na polisie.

Składka pobierana z komercyjnej polisy samochodowej zależy od różnych czynników stosowanych przez ubezpieczyciela. Czynniki mogą obejmować rodzaj prowadzonego pojazdu i konkretny obszar, w którym pojazd jest prowadzony. Dodatkowe czynniki obejmują urządzenia zabezpieczające, które są wyposażone w pojazd oraz ilość przejechanych kilometrów. Zazwyczaj wyższy udział własny może być wykorzystany do obniżenia składki naliczanej za polisę.

Komercyjne ubezpieczenie samochodu może obejmować jeden lub więcej pojazdów. Gdy istnieje konieczność ubezpieczenia więcej niż jednego pojazdu, można wystawić polisę na flotę handlową. Mała firma może skorzystać z polisy flotowej, dzięki czemu wszystkie jej pojazdy będą ubezpieczone jedną polisą. Większość zasad dotyczących floty wymaga, aby każdy, kto będzie kierował pojazdem, był objęty ubezpieczeniem dotyczącym pojazdów komercyjnych.

Warto zwrócić uwagę na to, że coraz więcej kierowców decyduje się na kupno przyczepy samochodowej. W związku z tym warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi jej ubezpieczenia - https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/jak-kupic-i-ile-kosztuje-ubezpieczenie-oc-przyczepy-samochodowej/489.html. Pamiętajmy o tym, że pojazdy, które są używane rzadko lub wcale również muszą być ubezpieczone!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.