Wiadomości z Łazisk Górnych

Top 3 urządzenia do domowej stylizacji włosów

  • Dodano: 2021-12-16 14:15

Każda kobieta marzy o idealnej fryzurze, jednak nie zawsze może pójść do fryzjera. W takiej sytuacji przydatne są sprzęty do domowej stylizacji włosów. Takich urządzeń na rynku jest obecnie naprawdę wiele, zaczynając od termoloków, hydroloków, lokówek, karbownic, falownic, kończąc na prostownicach, suszarkach czy modelach 3w1. Jakie są jednak top 3 sprzęty, które warto mieć w swoim domu? Podpowiadamy.

Suszarka do włosów

Suszarka do włosów to urządzenie, przy pomocy którego można nie tylko skutecznie wysuszyć swoje włosy, ale również ciekawie je wystylizować. Kiedy wychodzimy od fryzjera z piękną fryzurą, zazwyczaj nasze kosmyki wcześniej zostały modelowane przy użyciu suszarki i odpowiedniej szczotki. Dlaczego nie powtórzyć tego w domu? Na rynku dostępnych jest wiele suszarek z różnymi funkcjami, jednak decydując się na zakup nowej, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej piękny wygląd, ale również na dodatkowe opcje. 

Bardzo ważne jest, by suszarka posiadała wbudowane czujniki, które będą dbały o zachowanie naturalnego nawilżenia włosa podczas jego modelowania. Niezwykle przydatnym jest przycisk jonizacji, który sprawia, że suszarka wytwarza jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie znajdujące się na naszych włosach. Sprawia to, że podczas domowej stylizacji fryzura nie elektryzuje się i nie puszy, a nasze kosmyki są gładkie i lśniące. Zwróćmy uwagę również na dodatkowe nasadki takie jak koncentrator i dyfuzor. Dzięki tej pierwszej łatwo uzyskamy proste włosy, a druga pomoże nam wydobyć z nich przepiękny skręt.

Prostownica do włosów

Prostownica do włosów to domowe urządzenie do stylizacji, przy pomocy którego możemy nie tylko wyprostować nasze kosmyki, ale również je pokręcić. Wybierając odpowiedni sprzęt zwróćmy uwagę na to czy posiada on regulację temperatury. Jest to bardzo ważne, ponieważ w zależności od rodzaju włosa należy dobrać odpowiednią do niego temperaturę. To samo dotyczy ich stylizacji — jeżeli chcemy jedynie je wygładzić, wystarczy wybrać niską temperaturę 160-180 stopni, natomiast jeżeli chcemy wyprostować mocno pokręcone lub spuszone kosmyki, lepiej wybrać temperaturę w zakresie 180-220 stopni. Warto zwrócić uwagę również na powłokę, w jaką wyposażona jest prostownica. Dobrze jest wybrać model, który posiada nowoczesne technologie, które minimalizują ryzyko uszkodzenia lub spalenia włosa. 

Lokówka do włosów

Przydatnym urządzeniem do domowej stylizacji włosów jest również lokówka, która pozwala nam stworzyć zarówno delikatne fale jak i mocno skręcone loki. Do wyboru mamy wiele modeli — tradycyjne, stożkowe, automatyczne, oraz suszarko-lokówki. Ich rodzaj zależy od naszych własnych preferencji i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby sprzęt był wyposażony w powłokę ceramiczną lub inną technologię, która zapobiega uszkodzeniu włosa oraz funkcję jonizacji. Szeroki wybór różnego rodzaju sprzętów do stylizacji włosów znajdziemy na https://hairpro.pl/babyliss-pro.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.