Wiadomości z Łazisk Górnych

Szybkie zatrudnienie - czy to możliwe?

  • Dodano: 2019-12-04 12:30

Wiele osób nie wyobraża sobie znalezienia pracy w tydzień czy nawet kilka dni. Oczywiście jest to możliwe, jednak musimy poświęć na poszukiwania bardzo dużo czasu, mieć naprawdę wysokie kwalifikacje oraz nieco szczęścia.

Dużo czasu poświęconego na poszukiwania pracy

Aby rzeczywiście szybko znaleźć zatrudnienie, musimy bardzo wiele czasu poświęcić na poszukiwania. W ten sposób nie przeoczymy żadnej oferty pracy i będziemy mogli na nie błyskawicznie reagować. Wówczas proces rekrutacyjny może przebiec naprawdę ekspresowo, a my otrzymamy zatrudnienie zaledwie w kilka dni. Musimy jednak pamiętać, aby nie tracić zdrowego rozsądku i nie podejmować się każdej pracy, bez względu na jej jakość.

Błyskawiczna odpowiedź na naszą aplikację

Wiele tak naprawdę zależy od tego, jak szybko zostaną uruchomione procesy rekrutacyjne w wybranej firmie. Nie wszystkie działy HR działają sprawnie i odpowiadają na bieżąco na zgłoszenia. Wiele z nich wysyła potwierdzenie otrzymania aplikacji nawet po kilku tygodniach. Musimy mieć więc nieco szczęścia, gdyż może się zdarzyć, iż nasz wiadomość utknie w spamie i jedynie przypadkowe sprawdzenie rekrutera skrzynki sprawi, że znajdzie nasze CV. Ponadto, powinniśmy pamiętać, iż oprócz nas są też inni kandydaci, a sama rekrutacja może być otwarta nawet cały miesiąc.

Oferty z niskim progiem rekrutacyjnym

Jeśli nie interesuje nas znalezienie dobrej jakościowo pracy i nie mamy zbyt dużych kwalifikacji, możemy bardzo szybko znaleźć zatrudnienie w zakładach pracy, gdzie panuje duża rotacja pracownicza. Przeważnie złożenie jakiegokolwiek CV skutkuje tam błyskawicznym zatrudnieniem. Tego typu praktyki dotyczą również prac sezonowych, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy zapotrzebowanie na pracowników jest ogromne. Najszybciej pracę znajdą również studenci, którzy są przyjmowani ze względu na swój status i charakter umowy, w oparciu o którą będą pełnić obowiązki.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.