Wiadomości z Łazisk Górnych

Szkolenia zawodowe

  • Dodano: 2021-09-09 09:45

Dzisiaj zmiana miejsca pracy czy stanowiska jest czymś normalnym. Dla naszych dziadków, którzy pracowali przez całe życie w jednym miejscu zmiana pracy co kilka lat może wydawać się dziwna, ale tak obecnie funkcjonujemy. Obecny rynek pracy daje zdecydowanie więcej możliwości liczba firm jest ogromna i w dużych miastach zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję o zmianie pracy. Z drugiej strony, w PRL, każdy kto chciał to miał prace, ale czy dzisiaj w tym świecie wolnej gospodarki nie jest podobnie?

W końcu bezrobocie jest na bardzo niskim poziomie, ale z odrobiną inicjatywy naprawdę można znaleźć pracę. Wręcz brakuje osób do pracy przez co zatrudniani są pracownicy z innych Państw. Część zawodów obecnie umiera albo już dokonała swojego żywota inne powstają a dziedzin, w których można się kształcić nigdy nie było tak dużo. Wiele współczesnych zawodów wymaga cyklicznego szkolenia czy zdobywania wiedzy. Coraz mniej jest prac mechanicznych, w których ludzie zastępowani są robotami. Studia choć istotne w części zawodów, dla większości pracodawców nie mają znaczenia. Odsetek osób pracujących w swoich zawodach jest naprawdę niski. Dzisiaj liczy się doświadczenie i faktycznie umiejętności, to te czynniki pozwalają zdobyć perspektywiczną pracę. Umiejętności można nabywać w różny sposób a jednym z nich są szkolenia zawodowe.

Szkolenia zawodowe

Tak jak wspomnieliśmy zdobycie pierwszej lepszej pracy nie powinno stanowić większego problemu. Wiele zawodów nie wymaga konkretnych umiejętności a wszystkiego uczysz się już w pracy. Jak pokazują różnego rodzaju badania pewne zawody są bardziej zagrożone od innych. Postępująca informatyzacja społeczeństw doprowadzi do sytuacji, że wiele zawodów zaniknie. Ostatnio nawet zaczęto dopuszczać, możliwość zastąpienia psychologów czy osób opiekujących się dziećmi przez sztuczną inteligencję. Te wszystkie badania są fajną ciekawostką i pokazują, że nikt nie może być pewny swojej przyszłości, ale horyzont czasowy o jakim mówią jest bardzo odległy. O ile zastąpienie pewnych fachowców maszynami, jest jeszcze możliwe za naszego życia o tyle proces wymierania zawodów nie jest czymś nagłym. Wybierając dobry zawód nie będziesz musiał się martwić o jego utratę w trakcie swojej całej kariery zawodowej.

Jednak wybór konkretnego zawodu nie musi nas skazywać na pracę w nim przez wiele lat czy dekady. Współcześni ludzie mają ogrom możliwości w nauczaniu i szkoleniu, dzięki czemu profesję można zmienić z dnia na dzień. Taka elastyczność sprawia, że zaradne osoby bez większych problemów będą dobrze funkcjonować na zmieniającym się rynku pracy. Zdobycie fachu wymaga czasu i często wiąże się z posiadaniem odpowiednich kwalifikacji prawnych do wykonywania danych zawodów.

Posiadanie odpowiednich certyfikatów jest wymagane np. w pracy elektryka czy osoby obsługującej wózek widłowy. W przypadku zawodów specjalistycznych opartych o pracę w energetyce czy obsługi konkretnych urządzeń najistotniejsze są uprawnienia SEP i UDT. Tego typu uprawnienia są honorowane nie tylko w Polsce, ale również innych krajach Unii Europejskiej. Potwierdzają one zdanie egzaminów uprawniających do obsługi konkretnych urządzeń. O ile jeszcze jakiś czas temu praca bez ważnych zezwoleń była możliwa, obecnie każdy pracodawca pilnuje, żeby jego pracownicy mieli wszystkie papiery. Zdobycie certyfikatu to jedno, ale gdzie się przygotować do zdania egzaminów?

Takim miejscem bez dwóch zdać są ośrodki szkolenia zawodowego, a jednym z najlepszą reputacją jest Omega. Firma ta prowadzi szkolenia na terenie Śląska i przez okres swojego funkcjonowania zdobyła wielu zadowolonych klientów. Wpływ na to ma doświadczona kadra, która jest w stanie przygotować kursantów do bezproblemowego zdania egzaminów. Omega może pochwalić się zdawalnością swoich kursów na poziomie 95%. Jeżeli rozmyślasz o uzyskaniu certyfikatów z zakresu SEP lub UDT to znajdziesz tam wszystko czego potrzebujesz. Szkolenia zawodowe w Omega to dobry sposób na zmianę zawodu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.