Wiadomości z Łazisk Górnych

Sala szkoleniowa - kolory i kwiaty

  • Dodano: 2018-06-12 10:30

Oprócz najważniejszych kwestii związanych z ustawieniem sali, miejscem, czy oświetleniem, istnieją również poboczne rzeczy, które także mają znaczenie. Wszystko powinno współgrać, aby uczestnicy szkolenia czuli się jak najlepiej.
 

Kolory mają znaczenie
Jeśli wybraliśmy odpowiednią salę szkoleniową, która jest przestrzenna i pasuje do liczby osób, trzeba pamiętać również o kolorze ścian. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy, jak kolory mogą wpływać na nastrój i samopoczucie osób na szkoleniu. Istnieje wiele wytycznych, które opisują kolory, pasujące do naszego nastroju. W sali szkoleniowej, uczestnicy muszą czuć się jak najlepiej, aby mogli skupić się bieżącym szkoleniu. Najważniejsze jest, aby w takiej sali nie było za wiele różnych wzorów, czy elementów na ścianie, które odwracałyby uwagę, jednakże powinny pobudzać wyobraźnię. Kolory mają duże znaczenie. Na przykład, kolor czerwony daje energię i pozytywne myślenie, a żółty ociepla klimat i tworzy spokój.
 

Dowiedz się jakie
W internecie można znaleźć takie informacje na temat każdego koloru. Najważniejsze jest jednak, aby dostosować kolor i to jak wpływa na samopoczucie, odpowiednio do danego szkolenia. Temat szkolenia i to na czym muszą skupić się uczestnicy powinien być główną wytyczną do wyboru koloru ścian w sali szkoleniowej. Najgorszym wyborem jest sala szkoleniowa Częstochowa, która jest biała, a ściany są puste. Wprowadza to obojętność i może uwydatniać znudzenie wśród uczestników szkolenia.
 

Sala szkoleniowa i roślinność wokół 
Jak wiadomo, roślinność i wszelkie kwiaty, czy ogród pozytywnie wpływa na człowieka. Jeśli wybieramy salę szkoleniową, bardzo dobrze by było jakby wokół budynku mieścił się mały ogród, czy miejsce gdzie można usiąść pośród zieleni. Uczestnicy szkolenia mogą wówczas podczas przerwy zasiąść w takim zacisznym, barwnym miejscu, co bardzo pozytywnie wpłynie na ich nastrój i pobudzi wyobraźnię, a także wprowadzi spokój ducha. Będzie można podziwiać kwiaty i spokojnie przedyskutować określoną część szkolenia, z dala od sali szkoleniowej. Jeśli nie ma takiego budynku z salą szkoleniową w pobliżu siedziby firmy, warto wybrać taką, która chociaż na holu będzie miała porozstawiane kwiaty, czy drzewka. Zieleń wpływa bardzo dobrze na człowieka, a więc powinna znaleźć się w tak ważnym miejscu jak sala szkoleniowa. Będzie to dodatkowym atutem, na który uczestnicy na pewno zwrócą swoją uwagę.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.