Wiadomości z Łazisk Górnych

Rozmowa kwalifikacyjna - jak się przygotować?

  • Dodano: 2020-05-14 12:15

Rozmowa kwalifikacyjna może być przeżyciem dość stresujących, szczególnie w sytuacji, kiedy bardzo nam zależy na danym stanowisku. Stres na pewno będzie dużo mniejszy kiedy do takiej rozmowy podejdziesz w sposób profesjonalny i przygotujesz się w możliwie największym zakresie.

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Już w trakcie przeglądania ofert pracy warto przygotować kilka gotowych odpowiedzi na pytania, które zazwyczaj pojawiają się podczas takiego spotkania. Jednym z tematów, które niemal zawsze pojawia się na rozmowie kwalifikacyjnej jest pytanie o to, co wiesz na temat danej firmy. Pójście na spotkanie bez chociażby podstawowej wiedzy na ten temat nie świadczy dobrze o przyszłym pracowniku. Warto poszukać i dowiedzieć się czegoś na temat zakładu, aby móc płynnie odpowiedzieć. Rekruter często chce dowiedzieć się czegoś o kandydacie, dlatego pytania o swoje mocne strony czy prośba o opowiedzenie o sobie w kilku zdaniach, mogą również pojawić się na spotkaniu. Na pewno zostaniesz poproszony o przedstawienie swoich zalet i określenie, dlaczego to Ciebie dana firma powinna zatrudnić. Musisz więc wcześniej zastanowić się nad właściwymi odpowiedziami, aby na rozmowie nie sprawiły one trudności. Należy tu wskazać swoje sukcesy w poprzedniej pracy i pokazać jak wiele firma zyska zatrudniając właśnie Ciebie. Możesz spodziewać się także pytania o swoje słane strony albo wady. W ten sposób przyszły pracodawca chce sprawdzić czy jesteś świadomy swoich słabości i czy starasz się nad nimi pracować. Przedstaw więc cechy, które próbujesz wyeliminować. Zapytanie o zainteresowania kandydata pojawia się na rozmowie kwalifikacyjnej dość często. W ten sposób rekruter sprawdza czy jesteś osobą zaangażowaną, która ma swoje pasje. Kandydat posiadający jakieś hobby jest bardziej ceniony przez pracodawców.

Przygotowanie odpowiedzi na kilka pytań, które w różnej formie pojawiają się na rozmowie kwalifikacyjnej, pozwoli na zachowanie spokoju i pewności siebie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.