Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Rośliny lecznicze i ich właściwości: ruta zwyczajna

  • Dodano: 2018-03-07 14:30

Miłośnicy medycyny naturalnej chętnie korzystają z tak pożytecznej rośliny leczniczej, jaką jest ruta zwyczajna. Co warto wiedzieć na jej temat? W jakich przypadkach fitoterapia z jej udziałem może się okazać najlepszym rozwiązaniem?

Ruta zwyczajna i jej pochodzenie

Ruta zwyczajna pochodzi w terenów południowej Europy, jest też dość powszechna w północnej części Afryki. Ze względu na wielki powrót medycyny naturalnej do łask, z jej uprawami można się jednak spotkać w wielu regionach świata. Polska, na terenie której fitoterapia jest bardzo ważnym zagadnieniem, nie brak upraw poświęconych tej właśnie roślinie. Dlaczego warto jej poświęcić nieco więcej uwagi? W jaki sposób można ją wykorzystać w walce o zdrowie?

Substancje lecznicze, czyli skąd bierze się moc ruty?

Swe niezwykłe właściwości ruta zwyczajna zawdzięcza takim substancjom, jak flawonoidy oraz olejki eteryczne. Najważniejszą substancją leczniczą okazuje się tu jednak rutyna, dzięki której ściany naczyń krwionośnych stają się bardziej elastyczne.

W jaki sposób ruta zwyczajna może zostać wykorzystana w medycynie naturalnej?

We współczesnej fitoterapii rutę zwyczajną traktuje się jako lek na wiele kobiecych dolegliwości. Wiadomo, że ruta ceniona jest ze względu na swe właściwości rozkurczowe, ma ona również doskonały wpływ na stan macicy. Uspokaja i wzmacnia naczynia krwionośne, dzięki czemu osób chętnie sięgających po naturalne leki z jej dodatkiem nie brakuje. Liście tej rośliny można z powodzeniem wykorzystywać do walki z takimi problemami, jak skurcze mięśni gładkich jelit, dróg żółciowych, dróg moczowych i mięśniówki naczyń. Roślina ta jest również skutecznym lekiem na takie przypadłości, jak brak apetytu i dolegliwości żołądkowe. Wyciąg z ruty, stosowany zewnętrznie, może się też rewelacyjnie sprawdzić jako środek do przemywania ran, nie brak też osób, które z powodzeniem korzystają z tej rośliny do walki z łuszczycą.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.