Wiadomości z Łazisk Górnych

Philipiak: goście obiadów czwartkowych - dowiedz się, kto bywa na spotkaniach

  • Dodano: 2019-03-26 14:00, aktualizacja: 2019-03-29 12:19

Obiady czwartkowe organizowane na dworze króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wracają dziś w nieco innej formie - organizuje je marka Philipiak. Goście obiadów czwartkowych dyskutują jednak nie tylko o najważniejszych wydarzeniach ze świata kultury, nauki i sztuki - równie ważny jest dla nich zdrowy styl życia. Dowiedz się więcej o tych interesujących spotkaniach.

Obiady czwartkowe, nazywane także czwartkami lub mądrymi obiadami, były organizowane na Zamku Królewskim w Warszawie (latem miejscem spotkań były stołeczne Łazienki) od 1770 roku. Za pomysłodawcę spotkań uchodzi Adam Czartoryski. W obiadach czwartkowych uczestniczyła elita, która rozprawiała na temat bieżącej sytuacji politycznej i kulturalnej. Pomysł współczesnych czwartków organizowanych przez markę Philipiak poszerza zakres podejmowanych kwestii o zdrowy styl życia. Dowiedz się, kim są goście obiadów  i czemu służą ich spotkania.

Philipiak i zdrowy styl życia

Firma Philipiak funkcjonuje od 2001 roku i gromadzi wokół siebie prestiżowe marki takie jak Philipiak Milano, Kallman, I Disegno oraz Linea Natura. Ich sztandarowymi produktami są naczynia ze stali szlachetnej, które wyróżniają się doskonałą jakością i oryginalnym wzornictwem, co z roku na roku poszerza grono miłośników firmy. W ofercie marki znajdują się funkcjonalne naczynia kuchenne, zestawy sztućców, komplety porcelany, noże ceramiczne i kute oraz kosmetyki naturalne. Philipiak promuje zdrowy styl życia poprzez organizowanie regularnych spotkań dotyczących prawidłowego żywienia. Produkty marki są również dostosowane do przygotowania posiłków pełnych cennych wartości odżywczych. Warto dodać, że firma Philipiak angażuje się również w działalność charytatywną, współpracując m.in. z Fundacją Akogo?, Instytutem Żywności i Żywienia w Warszawie oraz wieloma innymi placówkami w całej Polsce.

Zdrowe naczynia Philipiak

Promowanie zdrowego stylu życia to znak rozpoznawczy grupy Philipiak. Ich prozdrowotna działalność edukacyjna opiera się na licznych wydarzeniach oraz na odbywających się regularnie obiadach czwartkowych. To jednak nie jedyne sposoby na dbanie o świetną kondycję Polaków. Metodą na zdrowy tryb życia ma być przede wszystkim przygotowywanie posiłków w dobrej jakości naczyniach, które gwarantują zachowanie jak największej ilości substancji odżywczych. Wyposażenie kuchenne Philipiak Milano jest bowiem wykonane z nieodkształcających się i w pełni bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Naczynia są antyalergiczne oraz antybakteryjne. Ich dno akumuluje z kolei ciepło, dzięki czemu są niezwykle energooszczędne. Niewątpliwą zaletą produktów marki Philipiak jest ich wszechstronność. Patelnie, garnki oraz inne akcesoria mogą być wykorzystywane zarówno w czasie gotowania na kuchenkach gazowych, jak i elektrycznych czy indukcyjnych. Można użyć ich także do przygotowywania potraw w piekarniku. Naczynia Philipiak cechuje również możliwość gotowania bez tłuszczu, co zmniejsza ich kaloryczność i pozwala na zachowanie wielu cennych witamin i mikro- oraz makroelementów.

Co to są obiady czwartkowe?

Obiady czwartkowe (http://www.obiadyczwartkowe.pl/) organizowane przez grupę Philipiak to cykl spotkań poświęconych zdrowemu stylowi życia, które są organizowane od wielu lat. Ich głównym celem jest promowanie tematyki zdrowotnej, edukowanie i kształtowanie postaw, w których priorytetem jest dbałość o zdrowie. W spotkaniach uczestniczą osoby znane ze świata kultury. Nie brak wśród nich aktorów, muzyków, sportowców oraz działaczy na rzecz zdrowego trybu życia. Nad jakością spotkań czuwają natomiast warszawscy dietetycy sprawujący merytoryczną opiekę nad tematami podejmowanymi przez grupę Philipiak. Goście obiadów czwartkowych angażują się również w akcje charytatywne, które są dyskutowane podczas regularnych spotkań.

Goście obiadów czwartkowych - kim są?

Wśród gości obiadów czwartkowych nie brak osób znanych z pierwszych stron gazet. Uczestnicy spotkań są jednak nie tylko rozpoznawalni. W kręgu ich zainteresowań mieści się bowiem nie tylko praca zawodowa związana z szeroko pojętą kulturą czy sportem. Goście obiadów czwartkowych są także zaangażowani w promowanie zdrowego stylu życia oraz działalność charytatywną. Wszystko to sprawia, że spotkania są nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim pożyteczne. Dotychczas udało się bowiem zebrać po spotkaniu środki wspierające liczne fundacje. W spotkaniach uczestniczą również lekarze, dietetycy oraz mistrzowie kuchni. Jednym z nich jest Karol Okrasa. Dowiedz się więcej na temat tego, kim są goście obiadów czwartkowych organizowanych przez grupę Philipiak.

Celem czwartków jest promowanie zdrowego stylu życia oraz realizowanie licznych projektów, których zadaniem jest szerzenie wiedzy na temat prawidłowego odżywiania, edukacji żywieniowej, menu najmłodszych, chorób dietozależnych itp. Ponadto uczestnicy spotkań angażują się w działalność charytatywną pozwalającą nie tylko na dzielenie się wiedzą, ale przede wszystkim na pomaganie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.