Wiadomości z Łazisk Górnych

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej - dlaczego to ważne? 

  • Dodano: 2021-10-13 12:15

Większość produkowanych współcześnie aut posiada wbudowany układ klimatyzacji, jednak część kierowców jeszcze pamięta czasy, kiedy takie urządzenie było luksusem, a jego samodzielny montaż nie zawsze był możliwy. Brak sprawnie działającej klimatyzacji może dać się we znaki nie tylko tym, którzy jeżdżą wiele godzin dziennie, ale nawet przeciętnym użytkownikom podróżującym do pracy i z powrotem. Warto więc dbać o to, aby nie dopuścić do ewentualnej usterki i od czasu do czasu zdecydować się na ozonowanie klimatyzacji. Dlaczego zabieg ten jest tak istotny? Poniżej kilka informacji na ten temat. 

Ozonowanie klimatyzacji – zapewnij urządzeniu trwałe działanie 

Jeżeli nie zdecydujemy się na kompleksowy przegląd układu klimatyzacji, w tym ozonowanie, odgrzybianie i nabijanie, sprawiamy, że nasz sprzęt jest bardziej podatny na wszelkie awarie i usterki. Ryzykujemy wówczas, że nasza klimatyzacja przestanie działać, a my narazimy się na przegrzanie. Brak komfortu termicznego oraz gorąco mogą spowodować znaczny spadek koncentracji, a co za tym idzie przyczynić się do spowodowania wypadku na drodze. Powinniśmy więc mieć na względzie nie tylko kwestię wygody, ale także bezpieczeństwa. 

Ozonowanie klimatyzacji – zadbaj o zdrowie swoje i pasażerów 

Bez względu na to, jak bardzo dbamy o czystość w naszym aucie, czy tego chcemy czy nie, w  układzie klimatyzacji gromadzą się bakterie oraz roztocza. Możliwe jest także wystąpienie pleśni i grzybów. Jeśli zaniedbamy taki stan rzeczy, może się okazać, że będziemy wdychać nieczystości. W szczególności źle zniosą to pasażerowie zmagający się z astmą oskrzelową, jednak na dłuższą metę bakterie zaszkodzą każdemu. Kolejną konsekwencją wynikającą z nieczyszczonej klimatyzacji jest unoszący się z niej nieprzyjemny zapach. W Toruniu i Bydgoszczy na ozonowanie klimatyzacji można zapisać się na przykład tutaj https://www.hgl-lasota.pl/uslugi/ozonowanie. Odpowiedzialny kierowca powinien zainteresować się podobnymi usługami, zwłaszcza jeśli wozi ze sobą pasażerów czy członków rodziny. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.