Wiadomości z Łazisk Górnych

Organizacja wesela – zespół, czy DJ?

  • Dodano: 2022-07-11 06:15, aktualizacja: 2022-07-11 06:21

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu. Od dziecka przyszła panna młoda planuje jego szczegóły. Najczęściej z dużym wyprzedzeniem myśli się o sukni ślubnej i miejscu, gdzie zostanie zorganizowane przyjęcie weselne. Wśród wielu szczegółów ważna jest oprawa muzyczna.

Trudno o dobrą zabawę, jeśli zespół weselny nie odpowiada gościom. Jak wybrać oprawę muzyczną i o czym należy pamiętać zanim podpiszemy umowę.

Zespół weselny

Kapela na weselę to bardzo ważna część przygotowań. To od zespołu zależy w jakim klimacie odbędzie się przyjęcie i jak goście będą się na nim bawić. W Internecie jest mnóstwo ofert różnych zespołów, jak więc wybrać ten, który będzie nam odpowiadał?Przejrzyj oferty wynajmu domu weselnego https://www.ogloszenia24m.pl/slub-i-wesele/dom-weselny-wynajem/

Przypomnij sobie wszystkie wesela, na których sam byłeś gościem. Czy na którymś z nich bawiłeś się wyjątkowo dobrze? Jeśli odpowiedź brzmi – tak, postaraj się zdobyć kontakt do zespołu, który zabawiał gości podczas tego przyjęcia. Jeśli odpowiedź brzmi – nie, czekają Cię większe poszukiwania. Bardzo pomocny w tej sytuacji bywa Internet. Od kiedy powszechne stało się wrzucanie filmów na strony udostępniające treści video, możesz sprawdzić jak w rzeczywistości dany zespół się prezentuje oraz brzmi.

Zastanów się, czego oczekujesz od kapeli. Jeśli chcesz, aby muzyka na Twoim weselu była grana na żywo, musisz liczyć się z większymi kosztami. Zespoły grające na żywo najczęściej liczą w swoim składzie więcej osób, za czym idzie większe wynagrodzenie. Jeśli chcesz, aby przed ślubem w domu panny młodej zagrał akordeon, co jest tradycją na polskich weselach szczególnie na wsi, musisz znaleźć zespół, który w swoim składzie będzie miał akordeonistę.

DJ na wesele

Innym rozwiązaniem jest wynajęcie DJ’a. Jest to bardziej popularne rozwiązanie w przypadku organizacji mniejszych wesel, ale nie jest to regułą. DJ zazwyczaj oferuje nie tylko usługi muzyczne, ale coraz częściej instaluje swoje oświetlenie, które podkreśla muzykę. Jeśli zdecydujesz się na usługi DJ’a będziesz mieć większą kontrolę nad repertuarem, jaki wybrzmi podczas przyjęcia. Często takie osoby proszą przyszłych państwa młodych o listę utworów, jakie chcieliby usłyszeć. Oprócz muzyki dobry DJ pełni rolę wodzireja. Jeśli więc nie wyobrażasz sobie wesela bez oczepin lub zabaw biesiadnych zapytaj DJ’a, czy w jego ofercie znajdzie się również zabawianie gości. Możesz również zatrudnić wodzireja, jako osobę która będzie zajmowała się wyłącznie zabawianiem gości.

Którą opcję wybrać

Wszystko zależy od Waszych oczekiwań, ale także od przeznaczonego na ten cel budżetu. Zazwyczaj DJ będzie kosztował mniej niż kilkuosobowy zespół, tym bardziej jeśli marzy Wam się muzyka na żywo. Ważne jest też, w jakim stylu będzie zorganizowane wesele i gdzie się odbędzie. ogloszenia24m.pl

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.