Wiadomości z Łazisk Górnych

O czym warto pamiętać, wybierając prezent dla 3-letniego dziecka

  • Dodano: 2023-10-04 12:45

Upominek dla dziecka ma przede wszystkim sprawiać radość. Zabawki pozwalają nie tylko umilić czas, ale także pełnią ważną funkcję dydaktyczną w odkrywaniu świata.

Jaki prezent wybrać dla dziecka?

Niezależnie od tego, czy wybieramy się na przyjęcie urodzinowe dziecka naszych znajomych, czy kogoś z rodziny, warto zadbać o drobiazg, który wywoła uśmiech na twarzy. Decydując się na zakup podarunku, należy zwracać uwagę na produkty uniwersalne. Upominek dla malucha może być początkiem nowej pasji, dlatego powinno się wybierać te, które pobudzą kreatywność i będą także cenną lekcją, niezwykle potrzebną w pierwszych latach życia.

Jeśli istnieje taka możliwość, warto wcześniej podpytać rodziców, które zabawki sprawdzają się najlepiej podczas codziennych zabaw. Prezent musi być dopasowany do wieku, trzeba zatem czytać etykiety. Zabawki dedykowane 2-latkom w porównaniu np. z ofertą dla 8-latka sporo się różnią, dlatego instrukcje producenta powinny być istotnym wsparciem.

Zabawki – wybierz te, które bawią i uczą!

Biorąc pod uwagę obfitość rynku, trudno wybrać produkty, które rzeczywiście będą niosły ze sobą wartość edukacyjną. Warto jednak kierować się kilkoma wskazówkami, które umożliwią dobór modelu. Sprawdzonymi produktami, niezależne od wieku, są klocki oraz puzzle.

Klocki

Jedna z najpopularniejszych, ale również najbardziej kreatywnych zabawek dla dzieci. Sprawdzają się w każdym wieku, niezależnie od zainteresowań czy wieku. Zabawa klockami to przede wszystkim eksperymentowanie i poszukiwanie nowych rozwiązań. To także duża frajda nie tylko dla malucha, ale również dla rodziców, którzy angażują się we wspólne aktywności.

Puzzle

To niezastąpiona łamigłówka dla najmłodszych. Starsze dzieci mogą układać skomplikowane puzzle w postaci bohaterów ulubionych bajek, krajobrazów czy sportowców. Puzzle to także dobry prezent dla 2-latka. Dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, odkrywając świat zwierząt oraz kolorów. Oczywiście zestawy przeznaczone dla mniejszych dzieci składają się z kilku elementów. Wymiary poszczególnych dopasowane są do małej rączki bobasa i pomagają w logicznym myśleniu. Proste grafiki cieszą oko, sprawiając, że prezent jest również atrakcyjny wizualnie.

Warto pamiętać, że dziecko nie zawsze może zrozumieć sens danej zabawki. Z tego powodu warto poświęcić mu chwilę i pokazać, na czym polega rozrywka. Kreatywne upominki najlepiej sprawdzają się u kilkuletnich maluchów, których mózg bardzo szybko się rozwija. Potrzebuje on konkretnego bodźca, który rozbudza ciekawość i buduje zainteresowanie.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.