Wiadomości z Łazisk Górnych

Nowoczesne technologie budowlane

  • Dodano: 2021-02-26 08:45, aktualizacja: 2021-02-26 08:54

Branża budowlana rozwija się dynamicznie. Każdego roku pojawiają się nowoczesne rozwiązania, które mają poprawić komfort mieszkańców nowych nieruchomości. Współczesne polskie domy znacznie różnią się od tych, które powstały 20, a nawet 10 lat temu. Przede wszystkim, można zauważyć znaczny zwrot w stronę energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań. Nie da się też ukryć, że współczesny dom stanowi połączenie estetyki i wygody. Jakie dokładnie rozwiązania oferuje nam obecnie budownictwo?

Ekologia dominuje we współczesnym budownictwie

Zamiłowanie do ekologii staje się coraz popularniejsze. Nic dziwnego, że rozwiązania przyjazne naturze obejmują coraz więcej sfer naszego życia. Mają one również ogromne znaczenie w budownictwie. Ocieplenie klimatu i problemy ze smogiem sprawiły, że zmniejszenie emisji zanieczyszczeń stało się priorytetem. To w głównej mierze przyczynia się do zmian w budownictwie.

Nowoczesne domy na sprzedaż w Będzinie najczęściej wyposażone są w piece na eko groszek lub gazowe. Natomiast coraz rzadziej montuje się kotły na paliwa stałe. Troska o naturę sprawiła, że nastąpiła też zmiana materiałów wykorzystywanych na budowie. Natomiast unika się tworzyw, które mogą być szkodliwe dla środowiska. Obecnie, w przemyśle budowlanym najczęściej wykorzystuje się tworzywo PCW nadające się do recyklingu, cegły ceramiczne, a także szkło pochodzące z odzysku.

Duży nacisk na energooszczędność

Kolejną ważną cechą nowoczesnego budownictwa jest energooszczędność. Branża budowlana nadal wymaga wykorzystania ciężkich maszyn oraz pokładów energii. Jednak dąży się do minimalizowania tego procesu. To sprawia, że w budownictwie coraz częściej wykorzystuje się surowce odnawialne. Na energooszczędność mają też wpływ wykorzystanie droższych materiałów oraz tworzenie prostych brył.  

Domy inteligentne są w stanie zaoszczędzić ok. 40-50% energii. Najczęściej wykorzystuje się w nich odnawialne źródła energii, układ fotowoltaiczny, instalacje odzysku ciepła, a także pogrubioną warstwę izolacji cieplnej. Duży nacisk kładzie się też na udoskonalenie materiałów izolacyjnych, aby poprawić ich właściwości. Obecnie, najczęściej wykorzystuje się aerożele oraz panele próżniowe. Domy na sprzedaż w Będzinie coraz częściej wyposażone są w innowacyjne okna połaciowe, które charakteryzują się lepszą izolacyjnością termiczną.

Domy modułowe coraz popularniejsze

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się też domy modułowe. Czym się charakteryzują? Są to gotowe budynki, które składają się z określonych komponentów. Na placu budowy należy je tylko połączyć na specjalnie przygotowanych pod nie fundamentach. Poszczególne elementy domów modułowych najczęściej przygotowywane są w fabrykach.  Tego typu budynki mogą być sezonowe lub całoroczne. Ich producenci dysponują szeroką ofertą parterowych oraz piętrowych domów. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, klient może dostarczyć swój gotowy projekt. Cały proces budowy takiego domu trwa zaledwie kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.