Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Meble kolonialne - poczuj egzotykę w swoim mieszkaniu

  • Dodano: 2016-09-10 15:15, aktualizacja: 2017-10-10 09:25

Meble kolonialne nie są nowością, ale dopiero w ostatnim czasie zaczęły być łatwo dostępne – można kupić je w wielu różnych wariantach również bez długiego oczekiwania na sprowadzenie z innego kraju. Meble te produkowane są przede wszystkim w Indiach, ale również w innych krajach azjatyckich, skąd potem transportowane są do Europy.

Regały, szafki, witryny, krzesła i fotele, ramy łóżka, stoliki nocne, konsole – jeżeli interesują się meble kolonialne, jest w czym przebierać. W sprzedaży znaleźć można wiele interesujących propozycji do każdego pomieszczenia, dlatego z ich wykorzystaniem możesz urządzić praktycznie cały dom.

W swoim stylu meble kolonialne łączą egzotykę wraz z angielską klasyką. Są to meble eleganckie, które przyciągają wzrok wyjątkowymi detalami. Przygotowywane są ręcznie, z naciskiem na szczegóły. Najczęściej do ich realizacji wykorzystuje się drewno egzotyczne o charakterystycznej, ciemniejszej barwie, na przykład drewno palisandru, mango, akacji indyjskiej czy teku – teczyny. Uzupełnione mogą być o detale z metalu czy skóry naturalnej, gdy chce się kupić fotele kolonialne – popularne to te modele ze skórzanym siedziskami.

Jeśli poszukujesz inspiracji, możesz znaleźć ją już teraz na wielu blogach i serwisach wnętrzarskich on-line, gdzie publikowane są fotografie wnętrz urządzonych z wykorzystaniem mebli kolonialnych. Propozycje możesz znaleźć też na stronach sprzedających.

Podsumowując, gdy kochasz egzotyczne i oryginalne aranżacje, meble kolonialne to strzał w dziesiątkę – dzięki swojemu wspaniałemu wyglądowi od razu przyciągają uwagę, a za sprawą ręcznego wykończenia i wysokiej jakości naturalnego surowca potrafią posłużyć przez długie lata i starzeć się z wdzięcznością.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.