Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Lustra postarzane - czym są

  • Dodano: 2018-02-07 15:30, aktualizacja: 2018-02-09 09:44

Lustra postarzane zwane także antycznymi charakteryzują się tym, że ich powłoka odbijająca światło jest zniszczona w celowy sposób. Swoim wyglądem nawiązują one do dawnych technik rękodzieła. Wyglądają jak stare, pamiętające zamierzchłe czasy lustra, które przetrwały wiele lat i były świadkiem niejednej niezwykłej historii. Charakteryzują się tym, że wprowadzają w sowim otoczeniu wyjątkowy klimat.

Tworzenie luster postarzanych

W rzeczywistości są to lustra powstające z szyby o grubości 5 mm pokrywanej warstwą srebra a następnie poddawanej procesowi oksydacji. Skutek postarzenia lustra osiągany jest za pomocą  odpowiednio dobranych działań w zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć. W wyniku tego procesu powstają zniszczenia, plamy, zacieki mogące przybierać różnorodne kształty i formy. W wyniku postarzania możemy osiągnąć kolor złoty, srebrny, czarny, miedziany, a także przejściowy, który mieni się różnymi barwami. Pod względem kształtu i wielkości istnieje mnóstwo możliwości wykończenia, dlatego można dobrać je indywidualnie. Postarzanie luster jest procesem trwającym wiele tygodni, aby osiągane zniszczenia były jak najbardziej wiarygodne i zbliżone do tych powstających w sposób naturalny wraz z upływem czasu i w wyniku użytkowania lustra. Gdy na takie odpowiednio postarzone lustro pada światło pojawiają się niesamowite efekty podkreślające jego niebanalny charakter i przenoszące nas w świat magii.

Jak wykorzystać lustra postarzane?

Dzięki skomplikowanym technikom każde lustro może stać się niepowtarzalnym przedmiotem idealnie dopełniającym wystrój wnętrz. Lustra postarzane na co dzień mogą pełnić także funkcję użytkową. Wszystko uzależnione jest od preferencji użytkownika, stopnia postarzenia, koloru i wzoru. Lustra postarzane idealnie sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i tych zaprojektowanych w starym, klasycznym stylu. Pozwalają one optycznie powiększyć i rozjaśnić pomieszczenie a także nadają wyrafinowany styl. Lustra antyczne w każdym rodzaju wnętrz nadają pomieszczeniom ciepła i indywidualnego charakteru. Ponadto świadczą o wyjątkowym guście właścicieli, którzy odchodzą od standardów poszukując czegoś niezwykłego. Lustra postarzane idealnie sprawdzą się jako element wystroju hotelu czy restauracji. W domach są zazwyczaj głównym elementem wystroju pomieszczenia decydującym w dużej mierze o charakterze wnętrza. Wydaje się, że dzięki szerokim możliwością zastosowania takich luster moda na nie trwa i trwać będzie w najlepsze.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.