Wiadomości z Łazisk Górnych

Kompleks witamin dla mężczyzn. O czym nie wolno zapomnieć?

  • Dodano: 2019-11-19 12:30

Ciężko jest w jednym zdaniu streścić, co powinien suplementować każdy mężczyzna, bowiem oczywistym jest fakt, iż preparaty uzupełniające wartościową i zbilansowaną dietę obowiązkowo powinny być dostosowywane indywidualnie, w zależności od osobistej kondycji i stanu zdrowotnego. Odpowiedź na tytułowe pytanie być może nie jest jednoznaczna, ale na pewno da się wyszczególnić kilka składników okazujących się niezwykle cennymi dla wszystkich mężczyzn bez wyjątku. Poniżej zestawienie kilku najważniejszych.

Nie to samo co panie

Bez wątpienia uprzedzimy nie jednego, od razu rozwiewając wątpliwości – preparaty witaminowe dla panów nie powinny być tymi samymi specyfikami suplementowymi, które zalecane są płci pięknej! Co do tego nie ma najmniejszych złudzeń, bowiem organizm kobiet i mężczyzn to zupełnie oddzielne mechanizmy. Przede wszystkim nie zapominajmy o hormonach – kompletnie odmiennych w przypadku pań i panów. Co więcej, warto także wspomnieć o tym, że silniejsza płeć cechuje się większą objętością krwi, masą mięśniową czy kostną, a to wszystko przekłada się automatycznie na potężniejsze zapotrzebowanie na cenne minerały oraz witaminy. Dawka określonych składników dla niego, często jest o wiele wyższa niż dla niej. Potwierdzeniem tego jest bardzo mocno zróżnicowany wybór pieczołowicie wyselekcjonowanych preparatów specjalistycznych męskich i żeńskich występujących chociażby na stronie znanego sklepu internetowego z suplementami- sklepswanson, za pośrednictwem którego można zaopatrzyć się w profesjonalne, certyfikowane kompleksy witaminowe dla kobiet i mężczyzn.

Wyciągi roślinne

Rzecz jasna podstawą preparatu dla panów okazuje się magnez, potas, witamina A, D czy witaminy z grupy B takie jak B6, B12, ryboflawina oraz tiamina. Niemniej jednak na samych witaminach prawidłowej suplementacji mężczyzn nie koniec. Równie istotne są swego rodzaju dodatki do jakich zalicza się wyciągi roślinne, a więc ekologiczne uzupełniacze diety. Przykładem wyjątkowo cennych bowiem wpływających na zwiększenie koncentracji, witalność oraz dobry nastrój okazują się między innymi palma sabałowa opóźniająca proces łysienia, wyciąg z yerba mate stanowiący mocny przeciwutleniacz, jak także imbir czy żeń-szeń wpływające na potencję i redukcję oznak zmęczenia oraz starzenia się organizmu.

Dla wieku średniego

Panowie między czterdziestym a pięćdziesiątym rokiem życia powinni zupełnie poważnie przyjrzeć się fachowej suplementacji, najlepiej dobranej z lekarzem pierwszego kontaktu. Ponownie wracamy także na wspomnianą przykładowo stronę sklepswanson, gdzie można poczytać szerzej na temat ciekawych specyfików powszechnie znanych producentów oraz nabyć wyłącznie wyroby atestowane, mając gwarancję ich niezawodności i bezpieczeństwa zażywania. Co jednak przesądza o tym, że panowie akurat w tym przedziale wiekowym wymagają nieco innej suplementacji niż reszta męskiej populacji? Głównym powodem zmiany preparatów wspomagających jest fakt, że po czterdziestym piątym roku życia organizm mężczyzny potrzebuje zupełnie odmiennego niż do tej pory dawkowania poszczególnych witamin i minerałów. Ponadto, panowie muszą dużo bardziej dbać o ruchomość stawów oraz stymulować system krążenia. Do tego dochodzi jeszcze kwestia regulowania funkcjonowania prostaty i układu moczowego. Istotne jest też, aby suplementowane preparaty posiadały liczne substancje o silnych właściwościach antyoksydacyjnych umożliwiających usuwanie z organizmu wolnych rodników mających szkodliwy wpływ na procesy starzenia się i degradację komórek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.