Wiadomości z Łazisk Górnych

Kiedy dłużnik tonie w morzu wymówek, zdecyduj się na windykację terenową

  • Dodano: 2022-05-06 09:45

Liczba nieuczciwych dłużników rośnie w bardzo szybkim tempie. Wysyłasz ponaglenia, przypomnienia, a osoba, które zalega Ci z zapłatą dalej milczy? Niestety ale takie sytuacje zdarzają się coraz częściej. Najczęściej głównym powodem jest doprowadzenie do niewypłacalności. Bardzo dużo osób ma problemy z zarządzaniem swoim majątkiem. Wynika to przede wszystkim z rosnącego konsumpcjonizmu. Kupując coraz więcej zapominamy o uregulowaniu płatności za rzeczy niezbędne jakimi jest np. kolejna rata kredytu, czynsz oraz rachunki. W naszym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie najczęstsze wymówki dłużników oraz korzyści płynące z wykonania windykacji terenowej! Czytaj dalej!

Dlaczego dłużnika zalega ze spłatą? Poznaj najczęstsze przyczyny

Owszem każdemu z nas zdarza się czasami o czymś zapomnieć. Nie ma się czemu dziwić, w końcu natłok codziennych obowiązków oraz zmęczenie dają się we znaki. Jednak, czy mając do czynienia z dłużnikiem możemy mówić o zapominalstwie? Oczywiście, że nie! On robi to wszystko celowo mając nadzieję, że sprawa w końcu ucichnie. Osoby, które próbują uciec od zapłaty są mistrzami w wymyślaniu wymówek. Ty, jako wierzyciel musisz być na nie odporny, inaczej nawet nie zauważysz kiedy dług ulegnie przedawnieniu. Dlaczego dłużnicy zwlekają z płatnościami? Powód jest bardzo prosty. Wiele firm obsługujących setki, a nawet tysiące klientów potrafi przypomnieć się o zaległej kwocie kilka miesięcy później. Osoba zadłużona bardzo sprytnie wykorzystuje ten fakt odwlekając płatność jeszcze bardziej. Nie odbieranie telefonów, nie reagowanie na wysyłane przypomnienia, bądź pisanie wymówek w stylu jestem na urlopie to najpopularniejsze zachowania. Pojawia się zatem kluczowe pytanie – jak radzić sobie z takim dłużnikiem?

Windykacja terenowa – spotkanie twarzą w twarz jako skuteczna i polubowna metoda

Z pomocą przychodzi windykacja terenowa! Polega na skłonieniu dłużnika do zapłaty poprzez spotkanie twarzą w twarz. Na osoby zalegające ze spłatą rzadko kiedy działają telefony przypominające lub wysyłanie ponagleń. W takich przypadkach konieczne jest zdecydowanie się na windykację terenową należącą do polubownej formy dochodzenia należności. Musisz mieć świadomość, że podjęcie takich działań jest istotne przed skierowaniem sprawy do sądu. Taki rodzaj dochodzenia zaległych należności posiada dwie największe zalety. Pierwsza polega na wywarciu presji na osobie zadłużonej, w końcu osobista wizyta działa o wiele lepiej niż wysyłanie kolejnych wiadomości. Dodatkowo pojawienie się w domu dłużnika pozwala na ocenę jego sytuacji finansowej, a tym samym dobranie odpowiedniego sposoby spłaty. Pomoc profesjonalistów w zakresie windykacji uzyskasz pod tym adresem https://www.aif.com.pl/windykacja/. AIF Kancelaria posiada wieloletnią praktykę w dochodzeniu zaległych spłat. Jako wierzyciel, nie musisz robić tego sam! Doświadczenie oraz szeroka wiedza prawna to Twój skuteczny sposób na nieuczciwego dłużnika!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.