Wiadomości z Łazisk Górnych

Jak przygotować się do drukowania zdjęć w domu?

  • Dodano: 2020-09-28 14:45, aktualizacja: 2020-09-29 10:34

Współczesne drukarki bardzo dobrze sobie radzą z drukowaniem w kolorze. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego papieru fotograficznemu we własnym domu można drukować zdjęcia zupełnie takie same jak w profesjonalnym studio fotograficznym. Jak się do tego przygotować?

Zalety drukowania w domu

Drukowanie zdjęć we zaciszu domowym z pewnością ma wiele zalet. Na pierwszy plan wychodzi po prostu wygoda. Nie trzeba czekać na realizację usługi oraz dostawę. Wystarczy kilka kliknięć myszką by zrealizować sobie taką usługę samodzielnie.

Drukowanie w domu to także oszczędność. Po pierwsze ekonomiczne drukarki mogą wydrukować zdjęcia znacznie taniej niż miałoby to miejsce u profesjonalnego fotografa. Po drugie, nie ma konieczności druku całego pakietu zdjęć (co często zdarza się u fotografów). We własnym domu oczywiście można wydrukować zaledwie jedną sztukę.

Po trzecie – prywatność. Drukując we własnym domu nie musimy dzielić się ze zdjęciami z osobą postronną. Prawdopodobnie dla niektórych również i taki argument może mieć znaczenie.

Jak przygotować się do drukowania w domu?

Żeby wydrukować zdjęcia w domu bez wątpienia trzeba dysponować odpowiednim sprzętem. Zatem podstawą jest zakup drukarki, która umożliwia drukowanie zdjęć wysokiej jakości. Oczywiście musi to być drukarka, która drukuje w kolorze (chyba że planujemy wydruk biało-czarnych zdjęć). Urządzenie musi być wyposażone w wysokiej jakości kolorowe tusze (np. tusze do drukarek Brother). 

Dlatego też należy zorientować się jaką mamy drukarkę i dokupić do niej odpowiednie tusze. Zazwyczaj w tym celu wystarczy znaleźć odpowiednią informację na obudowie drukarki. Przykładowe oznaczenie tuszy ma następującą formę: CF410. 

Poza tym, warto pomyśleć o zakupie papieru fotograficznego. Jest to kluczowe, jeśli chcemy uzyskać efekt porównywalny z tym co oferują profesjonalne zakłady fotograficzne. Do wyboru mamy papier matowy oraz błyszczący. Poza tym, należy zwrócić uwagę na gramaturę papieru (np. 220 lub 300g). Czym wyższa gramatura tym zdjęcie będzie sprawiało wrażenie bardziej sztywnego i wytrzymałego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.