Wiadomości z Łazisk Górnych

Imprezowe naczynia jednorazowe

  • Dodano: 2020-12-24 12:30

Talerzyki, sztućce oraz kubki jednorazowe to idealny wybór na imprezę, nie tylko organizowaną w lokalu. Coraz chętniej sięgamy po tego rodzaju wyposażenie przygotowując przyjęcie w domu lub w ogrodzie. Rozwiązanie takie ma kilka istotnych zalet. Dlaczego warto sięgać po naczynia jednorazowe i jak dobierać je w zależności od charakteru spotkania? Wyjaśniamy. 

1. Dlaczego warto wykorzystywać naczynia jednorazowe?

2. Plastikowe czy papierowe?

3. Dobór produktów

Jeszcze kilkanaście lat temu naczynia jednorazowe były czymś nie do pomyślenia. Dzisiaj coraz częściej stawiamy na wygodę i rozwiązania praktyczne. Wystarczy też spojrzeć na stronę taką jak: https://www.opakowanianawynos.pl/169-kubki-jednorazowe, aby się przekonać, jak ładne i różnorodne mogą być talerzyki czy kubki jednorazowe.

Dlaczego warto wykorzystywać naczynia jednorazowe?

Za jednorazowymi naczyniami przemawiają przede wszystkim względy praktyczne. Tradycyjna zastawa to duże ryzyko stłuczenia szczególnie w obliczu obecnego na przyjęciach chaosu i gwaru. Kubki jednorazowe nie lękają się upadku. Ważne jest także to, że trudno jest skompletować odpowiednią ilość jednakowych kubków czy talerzyków dla każdego z gości. Zakup dodatkowych elementów bywa kosztowny i zupełnie nielogiczny z punktu widzenia późniejszego zastosowania. Jednorazowe naczynia można skompletować wcześniej, domówić w odpowiednim momencie i łatwo przechowywać, jeśli zdecydujemy się pozostawić je na kolejne okazje. Można także zużytą zastawę odpowiednio zutylizować, segregując lub - jeśli chodzi o naczynia biodegradowalne - wrzucając do śmieci biodegradowalnych.

Plastikowe czy papierowe?

Najczęściej wybór dokonywany jest pomiędzy naczyniami plastikowymi a papierowymi. Osoby, które troszczą się o ekologię, wybierają naczynia biodegradowalne lub z papieru rozkładającego się znacznie krócej niż plastik. Ta ostatnia opcja jest bardzo estetyczna, często kolorowa i ozdobiona wizerunkami bohaterów bajek. Wadą naczyń papierowych jest to, że nie nadają się do podawania bardzo gorących dań oraz potraw w płynie. Tutaj w grę wchodzi plastik, który także przyjmuje różne formy: rozmaite kształty, pojemności oraz naczynia dzielone. Plastikowe naczynia dodatkowo często nadają się do recyklingu.

Dobór produktów

Naczynia jednorazowe dobierać powinniśmy nie tylko do zaplanowanych posiłków, ale także ze względu na charakter przyjęcia. Na kinderbal polecane są te kolorowe, z wizerunkami postaci z kreskówek lub wesołymi motywami. Na grill czy festyn wybrać można prostsze i mniej formalne, zaś na przyjęcie w ogrodzie - bardziej eleganckie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.