Wiadomości z Łazisk Górnych

Gdzie sprawdzić auto przed kupnem w Katowicach? Kieruj się do sprawdzonych miejsc!

  • Dodano: 2022-01-31 09:45

Dla większości osób kupno samochodu to wydarzenie, które pojawia się w planach raz na kilka lat. Zwykle przechodzimy od wieloletnich hatchbacków, poprzez auta rodzinne, sportowe czy terenowe, skończywszy na pojazdach wygodnych lub takich, które są naszym odwiecznym marzeniem. Możemy założyć, że przeciętny Polak kupuje od trzech do pięciu samochodów w trakcie swojego życia.

Zwykle poszukiwania samochodu ograniczamy do Polski – wszystko z powodów praktycznych

Szukając samochodu, zwykle ograniczamy się do Polski. Wszystko przez względy praktyczne. Dzięki temu ograniczamy ilość dokumentów, opłat czy transportu. To dlatego, że sprowadzenie samochodu z zagranicy to skomplikowany proces dla osób, które nigdy tego nie robiły. Z naszych doświadczeń wynika, że jednym z najczęstszych miejsc, w których udaje się znaleźć wymarzony pojazd, są Katowice i ich okolica, ponieważ konurbacja górnośląska jest obszarem o dużym zagęszczeniu mieszkańców na kilometr kwadratowy. Dodatkowo mamy w województwie śląskim wiele miast, które dosłownie stykają się ze sobą. Są to na przykład Gliwice, Sosnowiec, Katowice, Zabrze, Dąbrowa Górnicza i Tychy. Jak widać, na niewielkim obszarze mamy całe mnóstwo miejscowości, a to sprawia, że wiele osób kieruje się w ten rejon w poszukiwaniu wymarzonego pojazdu.

Zanim wyjedziesz do Katowic, sprawdź pojazd w sieci. Oto sposoby na najlepsze sprawdzenie pojazdu przed kupnem

Bardzo dużo informacji o pojeździe jesteśmy w stanie znaleźć w sieci. Nie potrzebujemy nawet żadnych danych technicznych. Warto poszukać znalezionego w ogłoszeniu auta na innych aukcjach. Jest prawdopodobne, że było ono już wcześniej wystawiane. To się zdarza w szczególności, jeśli pierwotne ogłoszenie pochodzi z komisu pojazdów – sprzedawca też musiał gdzieś takie auto nabyć. Wg innej oferty pojazd mógł być uszkodzony, a także mogła zawierać ona więcej informacji na temat sprzedawanego egzemplarza. Gdyby aktualny właściciel chciał jakieś dane zataić, nie czekają nas dzięki wcześniej zdobytym informacjom niemiłe niespodzianki.

Kolejnym krokiem zawsze powinno być sprawdzenie samochodu po numerze VIN

O ile w internecie możemy nie znaleźć innych ogłoszeń o pojeździe, który zamierzamy kupić, to w bazie danych, do której mamy dostęp dzięki numerowi VIN, owszem. Żeby się do niej dostać, potrzebny będzie wyżej wspomniany numer, tablice rejestracyjne, a także data pierwszej rejestracji. Te dane wystarczą, aby otrzymać dostęp do wszystkich informacji z historii pojazdu. Dowiemy się o wszystkich wypadkach, przebiegu, a także o liczbie poprzednich właścicieli. Każdą z tych informacji można potwierdzić u sprzedającego. I znów, jeżeli chciałby coś zataić, będziemy o tym wiedzieć. Takie przygotowanie do zakupu jest wskazane.

Gdzie sprawdzić samochód w Katowicach i okolicy?

Bez względu na to, jak dobrze przygotujemy się do oględzin pojazdu, to warto zarezerwować sobie budżet i czas na sprawdzenie auta przed kupnem w niezależnym serwisie. Takie serwisy świadczą usługi niemal od ręki, ale zalecane jest zadzwonić wcześniej i umówić się na spotkanie na konkretną godzinę. Zwłaszcza jeżeli nie chcemy potem w nerwach szukać mechanika, który zajrzy w każdy zakamarek pojazdu. Sprawdzenie auta przed kupnem w Katowicach jest prostsze, niż myślisz!

Dlaczego warto sprawdzić auto przed kupnem w niezależnym serwisie?

Udział kogoś niezależnego w transakcji jest bardziej niż w wskazany. Wiemy z doświadczenia, że zainteresowany często pomija wiele usterek, które są widoczne gołym okiem. Wszystko przez to, że zakup wymarzonego pojazdu wzbudza wiele emocji. Wyzwaniem jest także to, że poszukiwania auta są męczące i czasem jesteśmy w stanie zrezygnować z atrakcyjnej ceny lub z optymalnego stanu technicznego. Firma, sprawdzająca auta przed kupnem, wniesie wiele obiektywnej wiedzy i bardzo często podpowie, jak zbić cenę. Takie wsparcie jest nieocenione, bo pomaga podjąć prawidłową decyzję i wnosi wiele spokoju do całej transakcji. Szczególnie po stronie kupującego. W okolicy Katowic jest wiele przedsiębiorstw świadczących takie usługi, warto korzystać z mechaników sprawdzonych i posiadających dobre opinie.

Co sprawdza w samochodzie zewnętrzny mechanik?

Gdy już będziemy w Katowicach, umówmy się na wizytę u mechanika o konkretnej godzinie. Taki zewnętrzny specjalista pomoże znaleźć potencjalne usterki w oglądanym samochodzie. Co tak naprawdę będzie sprawdzane? Lista takich miejsc jest długa. Z jednej strony należy zweryfikować, czy na silniku nie ma żadnych wycieków. Każdy z nich może świadczyć o poważnej awarii. Dodatkowo nieszczelności mogą pojawić się na amortyzatorach. Bardzo wiele o samochodzie może powiedzieć wizyta na kanale. Rdza, pęknięcia i spawy mogą wskazywać na poważne uszkodzenia. Na szczęście sprawdzony mechanik ma tego świadomość. Nie pozostaje już więc nic innego, jak wizyta w Katowicach i zakup wymarzonego samochodu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.