Wiadomości z Łazisk Górnych

Dlaczego dywaniki gumowe cieszą się tak dużą popularnością?

  • Dodano: 2020-11-06 14:00

Co do zasady kierowcy w swoich samochodach mają do wyboru dywaniki welurowe oraz dywaniki gumowe. Jednak jak łatwo zaobserwować w wielu pojazdach zaufaniem cieszy się rozwiązanie gumowe. Jakie zalety niesie za sobą postawienie na komplet dywaników gumowych? To sprawdzamy w niniejszym artykule.

Zalety gumowych dywaników

Dywaniki gumowe przede wszystkim są bardzo praktyczne. W szczególności doceniane są jesienią i zimą, kiedy to pogoda na zewnątrz nie rozpieszcza i standardem jest wnoszenie do samochodu piasku i wilgoci. W takiej sytuacji tradycyjne welurowe rozwiązania uległy by po prostu zabrudzeniu. Natomiast gumowy dywanik bardzo łatwo wyczyścić. Trzepanie takiego dywanika jest prostsze. Natomiast dokładne wyczyszczenie pod strumieniem wody również nie stanowi problemu (czego nie można powiedzieć o dywanikach welurowych).

Dywaniki samochodowe wykonane z gumy są odporne na wysokie i niskie temperatury. Dzięki czemu dywaniki tego typu jak powszechnie wiadomo śmiało można używać przez wszystkie pory roku. Wbrew obawom niektórych, również zapach gumy nie jest przeszkodą. Wystarczy po prostu zakupić taki egzemplarz, który odznacza się odpowiednią jakością, gdyż problem z nieprzyjemnym zapachem zdarza się tylko i wyłącznie w przypadku dywaników słabej jakości. Gumowe dywaniki wysokiej jakości, nie generują wyczuwalnego zapachu. Poza tym warto zaznaczyć, że dywaniki wysokiej jakości nie ulegają deformacji lub odkształceniu.

Podsumowując, gumowe dywaniki to bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się w szczególności wtedy, gdy wnętrze samochodu jest narażone na zanieczyszczenia wnoszone z zewnątrz na powierzchni obuwia.

Komplety gumowych dywaników

Znalezienie kompletu gumowych dywaników pasujących do określonego pojazdu nie jest problemem. Na rynku jest bardzo duży wybór uniwersalnych dywaników pasujących do różnych pojazdów. Co ciekawe, poza kompletem dywaników dla kierowcy i pasażerów zestaw można uzupełnić o dywanik umieszczany w bagażniku. Gumowa mata do bagażnika jest bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala zachować czystość we wnętrzu auta.

Źródło zdjęcia:

Peerapong Roongkorn / Shutterstock.com
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.