Wiadomości z Łazisk Górnych

Co wybrać do publicznej toalety: suszarkę do rąk czy dozownik ręczników papierowych?

  • Dodano: 2017-12-20 10:45

Toalety publiczne oferują coraz wyższe standardy wyposażenia oraz stylistyki. Przestają być tylko miejscem, w którym można załatwić podstawowe potrzeby higieniczne, ale oferują również liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a także rodziców z małymi dziećmi. Przykładem tego ostatniego może być na przykład przewijak. Co powinno znaleźć się w każdej toalecie publicznej?

Dozowniki na ręczniki papierowe

Jedną z takich rzeczy jest dozownik na ręczniki papierowe. Ma on kształt plastikowego pojemnika, który wypełnia się ręcznikami papierowymi. Pojemnik taki najczęściej posiada przejrzyste okienko rewizyjne, przez które można sprawdzić ile ręczników jest w podajniku i czy należy je uzupełnić. Czy należy się kierować jakimiś wskazówkami, kiedy chcemy wybrać trwały oraz praktyczny podajnik na ręczniki papierowe? Oczywiście że tak. Rozmiar – wybieraj taki dozownik ręczników papierowych, który pomieści duży zapas. Pozwoli ci to na ich rzadsze wymienianie. Większość dozowników posiada zunifikowane wymiary, dzięki czemu można do nich załadować każdy rodzaj dostępnych na rynku ręczników. Aby dozownik ręczników pomieścił ich więcej, powinien być wysoki. Obudowa – toaleta publiczna powinna być utrzymywana w nienagannej czystości i higienie. Dozownik na ręczniki papierowe również powinien być czyszczony. Aby to ułatwić, jego obudowa powinna być wykonana ze specjalnego tworzywa ABS. Ma ono nieporowatą powierzchnię, dzięki czemu można z łatwością utrzymać go w doskonałej czystości, stosując podstawowe środki czystości. Dobrym wyborem są również dozowniki wykonane ze stali szczotkowanej. Ich zaletą jest znacznie większa wytrzymałość na uszkodzenia. Sposób mocowania – dozownik ręczników papierowych powinien być przymocowany do ściany w sposób solidny i zapewniający pełne bezpieczeństwo. Zwykle mocuje się tego typu pojemniki na czterech kołkach, dołączonych do zestawu. Taki sposób przytwierdzenia do ściany sprawia, że dozownik jest odporny na próby zerwania, jak również samoczynnie nie odczepi się od ściany, prowadząc np. do upadku komuś na nogę. Dozownik elektryczny – chcesz aby ręczniki papierowe starczały w twojej łazience na dłużej? Jeśli tak, wybierz elektryczny dozownik ręczników papierowych. Jest on wyposażony w fotokomórkę. Po podłożeniu dłoni pod spód urządzenia, gdzie umieszczona jest fotokomórka, ze szczeliny zostaje wysunięty jeden arkusz ręcznika. Takie rozwiązanie należy do najbardziej ekonomicznych i wygodnych. Trzeba się niestety liczyć z tym, że koszt zakupu takiego dozownika będzie wyższy niż kupno klasycznego pojemnika. Należy również pamiętać o wykonaniu odpowiedniej liczby gniazdek elektrycznych, aby takie dozowniki podłączyć do sieci. Ile dozowników w łazience – jaka liczba dozowników powinna znaleźć się w toalecie publicznej? Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie się do zasady: dwa dozowniki na ręczniki papierowe na cztery umywalki. Najlepszym miejscem do zamocowania dozowników jest powieszenie ich na ścianie, pomiędzy jedną i drugą umywalką, aby każdy kto z nich korzysta, miał łatwy dostęp do ręczników.

Suszarki do rąk

Elektryczne suszarki do rąk z oferty Higieniczny.pl to dziś standard, który musi spełnić niemal każda dbająca o opinię toaleta. Choć zasada działania tych urządzeń od blisko kilkudziesięciu lat nie została zmieniona, to czas w oczywisty sposób zmienił ich wygląda oraz wydajność. Tym samym, chcąc dzisiaj wybrać dla siebie tę najlepszą suszarkę warto bliżej poznać specyfikę tych urządzeń. W teorii wygląda to tak… Ogólna zasada działania suszarek do rąk jest banalnie prosta. Dzięki tworzonemu przez specjalnie do tego wyprodukowanych silniki mocnemu strumieniowi powietrza mokre dłonie zostają w prosty i szybki sposób osuszone. Dzięki temu zostaje zachowana higiena przy maksymalnym skróceniu czasu osuszania. W ogólnym ujęciu rynek suszarek do rąk został zdominowany przez dwa typy tego rodzaju urządzeń. Pierwsze to te, które zostają uruchomione wskutek ruchu skierowanych w ich kierunku rąk. Modele te są przytwierdzone do ściany. Drugim typem jest suszarek jest model wolnostojący, w który niejako trzeba włożyć dłonie pomiędzy dwie dysze powietrza. Podstawą działania oby typów jest zamontowana w urządzeniu fotokomórka. Zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma modelami suszarek jest przede wszystkim cena. Suszarki wolnostojące są o wiele droższe. Ich cena może osiągnąć nawet kilka tysięcy złotych. Co w porównaniu do kilkuset złotych, jakie trzeba zapłacić za suszarkę przytwierdzaną do ściany stwarza ogromną różnicę. Trzeba pamiętać, że suszarki do rąk pozwalają na zachowanie porządku i higieny w toaletach ale co do zasady nie znajdują zastosowania w domowych toaletach. Jest to jednak obecnie obowiązkowe wyposażenie toalet publicznych.

Suszarka do rąk Mistral Faneco czy ręczniki papierowe?

Zasadniczym argumentem przemawiającym za montażem suszarki do rąk jest to ile osób korzysta z niej w ciągu doby. Oczywistym jest to, ze tam gdzie z toalety korzystają cztery osoby, nie ma potrzeby umieszczania urządzenia przyspieszającego osuszanie dłoni. Jednak w przypadku na przykład budynków, w których mieszczą się korporacje lub duże przedsiębiorstwa, a kilkaset osób dziennie myje swoje dłonie w niemal naturalny sposób pojawia się argument za tym, by zamontować odpowiednią suszarkę. Drugą grupą miejsc, w których montaż suszarek jest wręcz oczywistym wyborem to restauracje oraz inne punkty gastronomiczne. Jest czymś naturalnym, że w tego typu miejscach zachowanie higieny i czystości to pierwsza rzecz, na którą zwracają uwagę klienci. W związku z ostatnimi zmianami przepisów suszarek do rąk można się spodziewać także w wielu punktach użyteczności publicznej.

Dlaczego warto wybrać model Faneco Mistral 2000W?

Dokonując wyboru suszarki do rąk należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów wykonane jest urządzenia. Plastikowe modele są prostsze w utrzymaniu natomiast te metalowe to gwarancja o wiele dłuższej żywotności. Jednym z ciekawszych przykładów suszarek do rąk jest model Faneco Mistral 2000W (D2000PCW). Jest ona wykonana z tworzywa sztucznego oraz wyposażona w czujnik, który automatycznie włącza urządzenie w momencie, kiedy dłonie pojawiają się w pobliżu. Niezależnie od wyboru suszarki do rąk, zawsze niezbędne jest zachowanie odpowiednich przepisów związanych z jego obsługą oraz zachowaniem przepisów bezpieczeństwa i higieny.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.