Wiadomości z Łazisk Górnych

Balon tenisowy i wszystko co musisz o nim wiedzieć

  • Dodano: 2022-05-04 14:45

Klimat w naszym kraju bywa kapryśny i nie ukrywajmy, nie sprzyja to funkcjonowaniu kortów tenisowych, basenów i innych obiektów rekreacyjnych bez zadaszenia.

Deszcz, wiatr, brak słońca – pogoda nierzadko psuje nasze plany i uniemożliwia skorzystanie z odkrytych obiektów sportowych. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu – balony tenisowe. Inwestorzy często decydują się na zamontowanie hali pneumatycznej (balonu tenisowego) nad swoim obiektem, w celu zwiększenia jego rentowności. Zamontowany nad kortem tenisowym balon pozwala na korzystanie z niego przez 365 dni w roku. Czym balon tenisowy różni się od hali łukowej, jaki wyposażenie w nim znajdziemy, a także jak jest zbudowany? Wszystkie osoby, które chcą poznać odpowiedzi na te pytania, zachęcamy do dalszej lektury. 

Balon tenisowy to nie jedyne rozwiązanie

Boiska tenisowe można zadaszyć na dwa sposoby. Oczywiście można także postawić halę tenisową murowaną, jednak dziś na tapet bierzemy szybsze i zdecydowanie tańsze rozwiązania. Pierwszym z nich są hale łukowe. Mają one stalowe konstrukcje i są świetnym wyborem dla inwestorów szukających całorocznego krycia swojego obiektu. Drugie rozwiązanie - idealne, jeżeli szukacie czegoś co zakryje hale jedynie zimą - to balony tenisowe. Rozłożenie i złożenie takiego balonu trwają około jednego dnia. Dzięki niemu możecie być w lecie właścicielami obiektu otwartego, a zimą krytego. 

Gdzie znalazły zastosowanie balony tenisowe?

Wykorzystuje się je jako zadaszenie dla:    

  • basenów odkrytych,
  • bieżni lekkoatletycznych,
  • orlików, 
  • boisk różnego typu,
  • i wielu innych. 

Jak wygląda stawienia balona tenisowego? 

Montaż takiego balonu jest bardzo prosty, a firma, która ma w tym doświadczenie bez problemu poradzi sobie z nim nawet w jeden dzień. Nie ma co ukrywać, ciężko znaleźć na rynku drugie, tak samo konkurencyjne rozwiązanie, którego postawienie byłoby szybkie i bezproblemowe. 

Zalety balonów tenisowych

Wśród zalet, jakie posiadają hale pneumatyczne, poza wspomnianym już wcześniej ekspresowym montażem i demontażem, należy wymienić:

  • pełną funkcjonalność, taką samą jak w przypadku klasycznych budów,
  • zdecydowanie niższą cenę,
  • odporność na wiatr,
  • brak konieczności odśnieżania w zimowe miesiące. 

Wyposażenie balonów tenisowych Grimar

Decydując się na balony tenisowe Grimar, możecie liczyć się z tym, że swoim wyposażeniem nie odbiegają one od innych, podobnych obiektów. Na ich wyposażeniu znajdziecie oświetlenie, zaplecze sanitarne oraz pełne zaplecze techniczne, które pozwolą na komfortowe korzystanie z obiektu także zimą. 
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.