Wiadomości z Łazisk Górnych

5 porad jak dobrać szampon do rodzaju włosów

  • Dodano: 2021-07-13 12:00

Szampon do włosów stanowi jeden z najpopularniejszych, najchętniej kupowanych kosmetyków. Znajduje się on w zdecydowanej większości łazienek. Powinien być jednak jak najstaranniej wybrany, jeżeli zależy nam na tym, aby skutecznie zadziałał. Na szczęście, możliwy jest wybór dobrego szamponu, jeżeli weźmiemy pod uwagę rozmaite kryteria.

Zwróć uwagę na kolor i rodzaj włosów

Przy wyborze szamponu należy zwrócić swoją uwagę przede wszystkim na nasz rodzaj włosów. Wyróżnia się co do zasady trzy rodzaje włosów. Są to włosy wysokoporowate, niskoporowate oraz włosy o średniej porowatości. Najbardziej przesuszone i potrzebujące nawilżenia są włosy o wysokiej oraz średniej porowatości. 

Włosy o niskiej porowatości są zazwyczaj wyjątkowo gładkie oraz lśniące. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebują one odpowiedniej pielęgnacji. Musi być ona jak najstaranniej dobrana, gdyż włosy niskoporowate bardzo łatwo można obciążyć. Ważne jest także to, aby zwrócić uwagę na posiadany kolor włosów. 

Innego szamponu użyjemy w przypadku włosów farbowanych i naturalnych. Wreszcie, inne szampony przeznaczone są dla brunetek, inne dla blondynek, a jeszcze inne dla rudych. Oczywiście możemy stosować także szampony uniwersalne, do każdego rodzaju włosów. Nie spodziewajmy się jednak tego, że szampony takie zadbają o pielęgnację koloru naszych kosmyków.

Przyjrzyj się składowi i formule kosmetyku

Wybierając szampon do włosów, należy zwrócić uwagę na jego skład. Najlepiej, jeżeli będzie on naturalny. Nie sposób nie zauważyć, że kosmetyki o naturalnych składach charakteryzują się dużą skutecznością oraz bezpieczeństwem stosowania. Nie można odmówić im również całkiem sporej wydajności. 

Wybierając szampon, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on składniki o działaniu łagodnie oczyszczającym. Mowa tu między innymi o ekstrakcie z amli. Unikać należy natomiast tak zwanych SLSów, które w zbyt drażniący i intensywny sposób usuwają zanieczyszczenia. 

Ponadto, warto byłoby zwracać uwagę na to, aby konsystencja kosmetyku była odpowiednia. Jeżeli posiadamy włosy o średniej lub wysokiej porowatości, sięgajmy po treściwe, odżywcze szampony. Posiadaczki włosów nadmiernie przetłuszczających się muszą jednak sięgać po szampony łagodnie oczyszczające skalp.

Pamiętaj o regularności stosowania

Aby szampon miał szansę skutecznie zadziałać, należy zadbać o systematyczność. Jeżeli nie będziemy regularnie stosować szamponu, efektów nie będzie. Wskazane jest również uzbrojenie się w cierpliwość. Efekty wynikające ze stosowania szamponu będą widoczne od razu, ale mowa tu jedynie o oczyszczeniu skóry. Jeżeli zależy nam na tym, aby szampon zregenerował włosy, potrzeba czasu. To samo dotyczy się kwestii związanych z ochroną włosów przed wypadaniem. 

Należy również mieć świadomość tego, że szampony dobrej jakości znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Wiele zależy więc od naszych osobistych preferencji. Warto na pewno przejrzeć różne oferty, zanim postanowimy dokonać zakupu. Wskazane może okazać się poczytanie opinii o poszczególnych kosmetykach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.