Wiadomości z Łazisk Górnych

Zwyzywał interweniujących policjantów, a jednego z nich opluł!

  • Dodano: 2022-05-09 07:00, aktualizacja: 2022-05-08 21:54

Policjanci łaziskiego komisariatu zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który w trakcie prowadzonej przez nich interwencji, wyzywał mundurowych, a jednego z nich nawet opluł.

Naruszenie nietykalności

5 maja po południu policjanci łaziskiego patrolu pełnili służbę wraz z kursantami Szkoły Policji w Katowicach. Na jednym z miejscowych osiedli mieszkaniowych zauważyli krzyczącego, znanego im z wcześniejszych interwencji mężczyznę. Kiedy podeszli do niego, ten stał się agresywny. Krzyczał i obrażał policjantów. Nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń, wobec czego zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego. 38-letni mieszkaniec Łazisk Górnych został doprowadzony do izby wytrzeźwień. Okazało się, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W trakcie przejazdu radiowozem agresor opluł jednego z kursantów.

38-latek usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Podejrzany stanie przed sądem, gdzie odpowie nie tylko za zarzucane mu przestępstwa, ale także za wykroczenia: wykrzykiwane w miejscu publicznym wulgaryzmy oraz tzw. nieobyczajny wybryk, którego dopuścił się na osiedlu. Za atak na mundurowych grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również