Wiadomości z Łazisk Górnych

"Zniknij bez śladu". Niebezpieczny trend wśród nastolatków!

  • Dodano: 2023-05-09 06:00, aktualizacja: 2023-05-08 19:53

W ostatnim czasie, wśród młodych osób zauważyć można tendencję polegającą na wzroście popularności niebezpiecznych zabaw. Najpierw młodzi ludzie znajdują w Internecie krótkie filmiki, w których wykonuje się określone zadania. Inspirują się nimi, a następnie biorą udział w tak zwanych challenge'ach. Niestety często podejmują wyzwania skrajnie niebezpieczne dla ich życia i zdrowia.

Niebezpieczne zachowania wśród młodych

Młodzi ludzie bardzo chętnie korzystają z aplikacji i komunikatorów. Co więcej, w wirtualnej rzeczywistości spędzają coraz więcej czasu, zawierając w ten sposób nowe znajomości i organizując swój wolny czas, przy wykorzystaniu pomysłów dostępnych w sieci. Niestety zdarza się, że modne trendy, za którymi podążają i wyzwania, które podejmują, są skrajnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Przykładem tego może być wyzwanie pod nazwą „Zniknij bez śladu” (ang. „48 Hours Challenge”). Gracz musi upozorować swoje zniknięcie, a im więcej osób będzie go szukać, tym więcej punktów zdobędzie. Jednym słowem, gra zachęca młodzież do 48-godzinnej ucieczki. W wyzwaniu chodzi również o to, aby sprawa zaginięcia została jak najbardziej nagłośniona w mediach. Natomiast zadaniem osoby, która się ukrywa, jest skuteczne zacieranie za sobą wszelkich śladów, które mogłyby wskazać na miejsce jego przebywania. Nie trzeba tłumaczyć, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą podjęcie takiego wyzwania.

Należy wspomnieć, że część wyzwań, z jakimi spotyka się się na portalach społecznościowych, ma pozytywny wydźwięk - udział w nich ma na celu wsparcie szczytnego celu jak np. zbiórka pieniędzy na leczenie chorego dziecka. Jednak duża ilość challenge'ów, które można znaleźć w sieci, ma inny charakter, a przez to jest niebezpieczna. Wzięcie w nich udziału może doprowadzić do tragedii, utraty zdrowia, a nawet życia.

Apeluje się o czujność wobec dzieci i ich aktywności w Internecie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również