Wiadomości z Łazisk Górnych

Znaleziono dwa niewybuchy w Łaziskach Górnych

  • Dodano: 2021-03-05 09:15

Policjant mikołowskiej grupy minersko-pirotechnicznej dawno nie miał tak aktywnej służby. Tylko w ciągu kilku godzin do jednostki wpłynęły aż 3 zgłoszenia o znalezionych podczas prac ziemnych niewybuchach. Przypominamy, by w tego rodzaju sytuacjach zachować daleko idące środki ostrożności i natychmiast poinformować służby!

W środę (1 marca) do mikołowskiej komendy, godzina po godzinie, wpłynęły trzy zgłoszenia o podejrzanych znaleziskach, które zostały ujawnione podczas prac ziemnych. Dwa na terenie Łazisk Górnych (ulica Bukowa i Wieżowa), jedno w Mikołowie (ulica Sosnowa). Tego rodzaju interwencje mundurowi z miejscowej jednostki Policji podejmują wyjątkowo często. Powiat mikołowski, jak widać, pełen jest takich "niespodzianek".

W każdym ze wskazanych przypadków na miejsce zostali skierowani policjanci prewencji, by zabezpieczyć teren i wyznaczyć strefę bezpieczną. W akcji uczestniczyła także Straż Pożarna z Mikołowa oraz funkcjonariusze łaziskiej Straży Miejskiej. Bezpośrednio przy znalezisku pracował policjant grupy minersko-pirotechnicznej, który po przeprowadzeniu oględzin przekazał miejsce patrolowi saperskiemu gliwickiej jednostki wojskowej. Nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców.

W dwóch przypadkach ujawnione przez operatorów koparki przedmioty okazały się pozostałością z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały wywiezione przez wojskowych.

W związku z zaistniałą sytuacją policjanci po raz kolejny apelują, aby pod żadnym pozorem nie dotykać, nie przenosić czy też rozbrajać znalezisk przypominających niewybuchy. O tego typu przedmiotach należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Miejsce ujawnienia należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych - szczególnie dzieci, oddalić się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd służb.


Źródło: KPP Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również