Wiadomości z Łazisk Górnych

Zakończono przebudowę ul. Chopina. Teraz jest szersza i bezpieczniejsza

  • Dodano: 2021-12-08 10:45

Przebudowa ulicy Chopina w Łaziskach Górnych to jedna z niedawno zakończonych inwestycji na drogach powiatowych. Dzięki niej ulica została poszerzona, wybudowano wyniesione przejście dla pieszych, zaś nowa nawierzchnia jest przygotowana na większe obciążenia. Tędy bowiem odbywa się ruch samochodów ciężarowych i tirów w kierunki terenów przemysłowych.

– Głównym celem modernizacji była zmiana parametrów drogi, która obecnie poszerzona została na całym swym przebiegu do szerokości 5,5 metra czyli o ponad metr. Dodatkowo wykonana została nowa nawierzchnia jezdni, a także nowe krawężniki wzdłuż całego odcinka drogi, zaś istniejące chodniki zostały przebudowane, podobnie jak zjazdy indywidualne i publiczne - wyjaśnia Edward Przybysz, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Jednym z elementów poprawiającym bezpieczeństwo, to wyniesione skrzyżowanie ulicy Chopina z Parkową z kostki betonowej.

Dodatkowo wyznaczono nowe zatoki i miejsca postojowe, m.in. w rejonie przedszkola. Szerokość zatok i miejsc postojowych to obecnie 2,5 m, a szerokość chodnika dwa metry.
Inwestycja kosztowała 1 135 472 złote a jej realizacja była możliwa dzięki współpracy powiatu z samorządem miasta Łaziska Górne, które na ten cel przekazało 400 tys. złotych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • HiMalaye

    Jest dobrze. Ale jednak tych drzew szkoda. Pamiętam je od kilkudziesięciu już lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również