Wiadomości z Łazisk Górnych

Za mundurem dzieci sznurem. Sierżant Hektor na lodowisku

  • Dodano: 2020-01-16 11:30

"Bezpieczne ferie 2020" w pełni! Mimo braku śniegu młodzi mieszkańcy powiatu mikołowskiego nie marnują czasu i aktywnie spędzają go na świeżym powietrzu.

Policjanci wykorzystują zatem każdą okazję, aby spotkać się z dziećmi i przekazać ważne informacje, związane z bezpiecznym wypoczynkiem. Tym razem mundurowi pojawili się na miejskich lodowiskach, przypominając jak ważne podczas jazdy na łyżwach jest posiadanie ochronnego kasku.

Ulubieniec milusińskich, sierżant Hektor również założył łyżwy

Od 13 do 26 stycznia 2020 r. uczniowie województwa śląskiego cieszą się zimowym wypoczynkiem. Jak widać aktywność w tym zakresie jest dosyć spora. Zobaczyć to można było wczoraj na miejskich lodowiskach w Mikołowie oraz Łaziskach Górnych. Słoneczna pogoda do założenia łyżew zachęciła na prawdę sporo osób. Obowiązkowo ubrał je także najbardziej rozpoznawalny wśród dzieci policjant powiatu mikołowskiego - sierżant Hektor. Młodzi mieszkańcy powiatu ochoczo ustawiły się w rzędzie, aby wraz policyjną maskotką szusować po lodzie. I aby przyjemne połączyć z pożytecznym, wraz z pluszowym misiem przyjechali także stróże prawa z mikołowskiej komendy i łaziskiego komisariatu. Mundurowi zachęcali do sportowej aktywności przypominając jednocześnie o podstawowych i najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Szeroko pojęta profilaktyka dotyczyła między innymi wchodzenia na zamarznięte akweny i zbiorniki wodne, zabaw w bezpośredniej bliskości drogi oraz niebezpieczeństwach jakie mogą spotkać dzieci w trakcie zimowych kuligów organizowanych na drogach publicznych. Stróże prawa podkreślali również jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz konieczność noszenia elementów odblaskowych po zapadnięciu zmroku. Wszyscy obecni na lodowisku otrzymali od policjantów odblaskowe opaski.

Motywem przewodnim wczorajszej zabawy była jazda na łyżwach, zatem obecni tam Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Waligóra oraz Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych, podkom. Dariusz Kasperek, chcąc dać najlepszy przykład dzieciom, przed wejściem na lód, sami założyli kaski ochronne, podkreślając jak istotne jest ich noszenie i w jakim stopniu zwiększa to bezpieczeństwo w trakcie tego rodzaju zabawy.

Wśród prowadzących zajęcia byli także dzielnicowi oraz policjant ds. profilaktyki nieletnich.

Dziecięcej radości nie było końca, a wspaniała zabawa połączona z nauką powinna przynieść same wymierne korzyści.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.